Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Strona główna Recenzje TEST Gamdias Hermes P1 RGB
Spis treści
Najnowsze Aktualności
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Huawei w 2020 ma przegonić Samsunga
Data publikacji:
18.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje
TEST Gamdias Hermes P1 RGB
TEST Gamdias Hermes P1 RGB
Klawiatury

komentarzy:

0
Data Publikacji: 27 lipca, 2018
Kategoria: Klawiatury

UŻYTKOWANIE I FUNKCJONALNOŚĆ

W użytkowaniu klawiatury, trudno pominąć kwestie komfortu, bo to od niego tak naprawdę zależy czy daną klawiaturę będzie nam się dobrze użytkować, czy poszukamy czegoś innego. Pod tym względem klawiatura wypada bardzo dobrze. Bez podpiętej podpórki pod nadgarstki jest niska, zaś front jest dodatkowo zagięty ku dołowi. Dzięki temu pisanie nie sprowadza się do zaczepiania o nią. Jeśli chodzi natomiast o już dołączoną podkładkę, wykonana jest w porządku, jednak jej mocowanie jest mówiąc prosto, słabe. Potrafi się chwiać podczas nacisku nadgarstka, co w efekcie nas dekoncentruje. Osobiście uważam że należałoby to poprawić.

Zdjęć produktu:

1/4

W kwestii funkcjonalności, nie zdecydowano się tutaj na zastosowanie dedykowanych przycisków, jednak płyta nie została pozbawiona dodatkowych funkcji. Ukryto je pod klawiszami funkcyjnymi – co jest ostatnimi czasy bardzo częstym zabiegiem. Znajdziemy tutaj także ukryte opcje pod przyciskami numerycznymi jak i nad kursorami schowanymi pod Ins/HomePgUp itd.

Zdjęć produktu:

1/3

Zastosowane przełączniki to nie popularne Cherry, ani nawet Kailh. Znajdziemy tutaj przełącznik TTC w wersji niebieskiej – osobiście spotykam się z nimi po raz pierwszy. Według producenta siła aktywacji to ~60g zaś punkt aktywacji następuje po 2,2mm (dla przykładu Cherry potrzebuje 2mm). W kwestii samej aktywacji i wymaganej siły nie mam zastrzeżeń, natomiast zauważyłem, iż nie każdy klawisz wydaje identyczny dźwięk. Niektóre są cichsze, a inne głośniejsze, aczkolwiek ogólnikowo są cichsze od Cherry. Jak już odniosłem się do konkurencji w postaci MXów mam wrażenie, że te są bardziej liniowe. Brakuje mi w nich bardziej wyczuwalnego mechanizmu/zapadki znanej z niebieskiej serii. Na koniec jeszcze dodam, że wszystkie dłuższe klawisze zostały wyposażone w stabilizatory wykonane z drutu – puszczony pod płytką, nie jak to ma częściej miejsce w klawiszu.

Zdjęć produktu:

1/2

Klawiatura jak na dzisiejsze standardy gamingu, nie mogła zostać pozbawiona podświetlenia. Mamy tutaj do czynienia z paletą RGB, więc to od nas zależy jaki kolor wybierzemy. Ono podczas dnia nie zachwyca, jest mocno przeciętne, jednak już po lekkim zmroku jesteśmy w stanie w pełni cieszyć się jego wdziękami. Podświetlenie jest równe, wyraźne oraz kolory są bardzo nasycone. Co ważne, podświetlane są głównie same symbole, zaś spod klawiszy wyłania się jedynie delikatna poświata – nie jak to ma niekiedy miejsce cała fala światła. Jeśli chodzi o regulację podświetlenia, pod kombinacją klawiszy FN + INS, HM, PU, DEL, END oraz PD zostały zaszyte funkcje takie jak: regulacja jasności (4 poziomy), zmiana trybów świecenia (fala, pulsacja, wąż, reakcja po wciśnięciu itd.). Jeśli natomiast ktoś chce stworzyć własną kombinacje, także nie stoi nic na przeszkodzie. Wszystkim także jesteśmy w stanie zarządzać w oprogramowaniu, o czym później.

Zdjęć produktu:

1/11

 

 
Najnowsze Komentarze:

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku