Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Strona główna Recenzje TEST – Genesis Helium 600
Spis treści
Najnowsze Aktualności
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje
TEST – Genesis Helium 600
TEST – Genesis Helium 600
Głośniki

komentarzy:

0
Data Publikacji: 19 czerwca, 2017
Kategoria: Głośniki
Użytkowanie
  Genesis-Helium-600-pic5

Użytkowanie należy rozpocząć od podłączenia tak i moje spostrzeżenie zacznę od tej kwestii. Większość użytkowników postawi subwoofer pod biurkiem, zaś głośniki odpowiednio po dwóch stronach monitora. Tutaj pojawia się pierwszy mankament – długość kabli jak i umieszczenie złącz na subwooferze. Po pierwsze przewody od głośników mają niecałe półtora metra. Mierząc odległość od ziemi, na której znajduje się niskotonowy głośnik, jest to zdecydowanie za mało zwłaszcza w przypadku szerszego biurka. Kolejny problem to złącza. Jeśli wtyki znajdują się po jednej ze stron głośnika – w tym przypadku po prawej – tak lewy głośnik ma o kilkanaście centymetrów krótszy kabel. Moim zdaniem złącza zdecydowanie powinny znaleźć się na tylnej ściance subwoofera. W przypadku pilota nie musimy się martwić o długość przewodu. Jest on na tyle długi, że jeden zestaw (RCA) podpinamy pod głośnik, kolejny (jack) pod naszą kartę dźwiękową i spokojnie możemy postawić go w pobliżu monitora na wyciągnięcie ręki.

 

Zdjęć produktu:

1/2

Podłączenie omówione, czas na sterowanie, a mamy do dyspozycji dwie metody. Jedna odbywa się na samym głośników, tutaj mamy możliwość regulacji basu jak i samej głośności, do którego nie ma co ukrywać będziemy raczej sięgać sporadycznie. Druga natomiast dotyczy samego pilota i pozwala tylko na zmianę głośności – będzie zdecydowanie częściej użytkowana. Osobiście tutaj dałbym większą skale, ponieważ pół obrotu to pełna możliwość regulacji. Mimo to sama wygoda takiego rozwiązania zdecydowanie zasługuje na pochwałę.

 

Zdjęć produktu:

1/2

Brzmienie robi pozytywne wrażenie. Jest czyste, natomiast podczas odsłuchu na maksymalnej głośności zaczynają wydobywać się niepożądane dźwięki – trzeszczenie. Przez dość sporą regulacje basu możemy mocno modyfikować brzmienie, a przez to odbiór nawet naszego ulubionego utworu diametralnie się zmieni. Muzyka praktycznie z zerowym basem, naprawdę brzmi inaczej, naprawdę warto tutaj poeksperymentować. Największy problem jest ze średnimi tonami, ponieważ często bywają rozmyte i nie tak wyraziste jak tego można oczekiwać. W przypadku wyższych tonów nie mogę się przyczepić brzmiały w porządku, nie licząc przypadków gdy czasem przysłaniały średnie tony. Myślę że śmiało możemy cieszyć się muzyką płynącą z tych głośników czy urozmaicać sobie filmowe wieczory. Aczkolwiek sprzęt ten dedykowany jest graczom, wiec i ten aspekt należy zgłębić. W przypadku wyższych tonów nie mogę się przyczepić brzmiały w porządku, nie licząc przypadków gdy czasem przysłaniały średnie tony. Myślę że śmiało możemy cieszyć się muzyką płynącą z tych głośników czy urozmaicać sobie filmowe wieczory. Aczkolwiek sprzęt ten dedykowany jest graczom, wiec i ten aspekt należy zgłębić. W przypadku gier gdzie muzyka, dialogi czy brzmienie silnika ma największy wpływ na imersje płynącą z rozgrywki zdecydowanie ten zestaw można polecić. Natomiast jeśli ktoś oczekuje dobrego pozycjonowania, gdzie bez problemu odnajdzie się na polu walki tylko za pomocą dźwięku – niestety to nie ten typ sprzętu, do tego polecam słuchawki.

 

Zdjęć produktu:

1/2
Najnowsze Komentarze:

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku