Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Strona główna Recenzje TEST Mionix Castor
Spis treści
Najnowsze Aktualności
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje
TEST MSI B360 GAMING PLUS
Data publikacji:
27.04.2018
TEST DEEPCOOL EARLKASE RGB
Data publikacji:
11.05.2018
TEST Mionix Castor
TEST Mionix Castor
Myszy

komentarzy:

0
Data Publikacji: 17 grudnia, 2016
Kategoria: Myszy

FUNKCJONALNOŚĆ I OPROGRAMOWANIE

Mysz wyposażono łącznie w 6 programowalnych przycisków. Nie licząc podstawowych LPM, PPM oraz scroll, poniżej mamy jeden odpowiadający za zmianę DPI (wartości te zmieniamy w oprogramowaniu). Dodatkowo z prawej strony dwa odpowiadające za dalej/wstecz, do których bez problemu możemy przypisać inną funkcję – o czym szerzej wspomnę w dalszej części wpisu. Mysz została wyposażona w podświetlenie led RGB, a obejmuje ono scroll oraz logo znajdujące się na korpusie myszy.

Zdjęć produktu:

1/2
 

Oprogramowanie tak jak w przypadku poprzedników utrzymano w ciemnej kolorystyce z zielonymi akcentami. W pierwszej z zakładek dostajemy możliwość przypisania pod każdy z sześciu przycisków dowolnej funkcji, takiej jak: przypisanie dowolnego znaku z klawiatury, zmianę profili, doklejenie makra, czy nawet wyłączenie go całkowicie. Zakładka oferuje również możliwość ustawienia częstotliwości odświeżania, szybkości podwójnego kliku, prędkości scrolla oraz włączenie dodatkowej korekcji ruchów wskaźnika.

Zdjęć produktu:

1/1
 

W następnej znajdują się najistotniejsze opcje dotyczące sensora. Możemy znaleźć tutaj ustawienia zmiany DPI w trzech różnych zakresach na każdy z profili, przy czym oś X i Y możemy ustawiać niezależnie. Między tymi wartościami przełączamy przyciskiem na korpusie. Dodatkowo dostajemy możliwość wygładzania ruchów kursora oraz regulacji kąta nachylenia, szybkość wskaźnika oraz regulacji lod. Co ciekawe Mionix umieścił tutaj prosty algorytm podpowiadający nam w jakim stopniu wykorzystywana powierzchnia jest odpowiednia do pracy z tym sensorem. W zależności od użytej podkładki wyniki były zróżnicowane.

Zdjęć produktu:

1/1
 

Następna zakładka prezentuje ustawienia dotyczące podświetlenia, co zapewne ucieszy fanów LEDów, a ich ostatnimi czasy jest coraz więcej. Możemy zmienić ustawienia tak, by kolor przechodził z jednego do drugiego według palety barw, nadać wybrany kolor, bądź wpisać go ręcznie używając kodu RGB. Niezależnie decydujemy o tym, czy chcemy mieć włączone podświetlenie tylko scrolla lub logotypu i nadajemy im kolory niezależne od siebie. Dostajemy także możliwość zmiany trybów, w tym: ciągłe, pulsacyjne, migające lub zanikające. Osoby niegustujące w podświetleniu mogą również je całkowicie wyłączyć.

Zdjęć produktu:

1/1
 

W kolejnej zakładce dostajemy edytor makr. Możemy w nim nagrywać własne sekwencje klawiszy i przycisków, w których zostaną zapamiętane opóźnienia każdego kliku, bądź użyte przyciski pozostaną w fazie kliku. Możemy też ręcznie edytować każdy etap makra przez zmianę opóźnienia, usunięcie danego zdarzenia albo nadanie nowego.

Zdjęć produktu:

1/1
 

W ostatniej zakładce zostały umieszczone odnośniki do często zadawanych pytań, rejestracji produktu, kontaktu z suportem oraz ściągnięcia najnowszych sterowników. Poniżej znajdziemy również informacje o aktualnej wersji. Wszystkie wyżej wymienione zakładki są przypisane osobno do każdego z pięciu wbudowanych profili. Dzięki takiemu rozwiązaniu każdy z profili jesteśmy w stanie wykorzystywać w innej grze, czy to ze względu na czułość myszy, przypisane przyciski, czy makra. Przez zastosowanie kolorowego podświetlenia możemy w łatwy sposób odnaleźć się w aktualnie wybranym profilu, bez konieczności zerkania do oprogramowania, oczywiście najpierw musimy zapamiętać jaki kolor przypisaliśmy pod daną grę.

Zdjęć produktu:

1/1
 
Najnowsze Komentarze:

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku