Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Strona główna Recenzje Test monitora AOC Agon AG251
Spis treści
Najnowsze Aktualności
Nowa klawiatura od Dark Project KD87A Skeleton
Data publikacji:
19.05.2023
Autor publikacji:
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje
Test monitora AOC Agon AG251
Test monitora AOC Agon AG251
Monitory

komentarzy:

0
Data Publikacji: 27 września, 2017
Kategoria: Monitory
Jakość obrazu, dźwięku

 

 

W kwestii jakości obrazu po matrycy TN ciężko oczekiwać cudów. Podobnie jest w przypadku Agona. Barwom brakuje intensywności i ciepła, wszystko wygląda na nieco wyblakłe. Co prawda nie są to horrendalne różnice względem innych matryc, jak chociażby IPS, lecz wpływają one znacząco na komfort pracy. Wszystko to jednak kwestia indywidualna. Z pomocą przychodzą nam ustawienia wyświetlanych kolorów. Przy zabawie z ustawieniami każdy użytkownik może „podkręcić” barwy wedle swoich upodobań. Producent dodał tutaj tryb sRGB, który nieco ociepla kolory, jednak najlepszy rezultat osiągniemy samodzielnie dostosowując wszystkie możliwe funkcje.

 

Znakomicie prezentuje się oświetlenie, które jest równomierne, pozwala na zachowanie wyrazistych kolorów bez zniekształceń oraz daje spore pole do popisu w kwestii manualnej regulacji. Doskonale wypada również czas reakcji na poziomie 1 ms i rzecz jasna odświeżanie 240 Hz.

  aoc_agon_25g_1  

Agon AG251 to jeden z nielicznych monitorów, posiadający odświeżanie obrazu na poziomie aż 240 Hz. Wspomnę tylko jeszcze, że sprzęt wspiera funkcję Adaptive Sync dla kart graficznych AMD Radeon, jednak wydaje się on nieco bezsensowny. Tearing, czyli rozdarcia, które owa funkcja eliminuje, występuje przy dość niskiej ilości FPS, oscylując w okolicach 48-75 kl./s. Tutaj zaś mamy do czynienia z ekranem, dla którego optimum jest 240 kl./s. Rozwiązanie więc trochę mija się z celem – kto bowiem kupuje monitor 240 Hz, gdy nie utrzymuje nawet 140 FPS?

 

Wracając jednak do odświeżania – nie stanowi ono już takiej przepaści względem 144 Hz. Owszem, obraz wydaje się jeszcze płynniejszy (i tym samym jeszcze mniej naturalny) niż w przypadku niższej wartości i całkowicie eliminuje wszelkie rozmycia i rozdarcia obrazu, co z pewnością przyczyni się do zwiększenia dokładności, lecz nie stanowi już takiego efektu WOW! jak to ma miejsce między 60 i 144 Hz. Niemniej to zawsze będą odczucia indywidualne dla każdego z nas.

  AOC Agon AG251ZFZ 17  

Czy sam osiągnąłem coś więcej z takim odświeżaniem? Niewątpliwie celowanie oraz skupienie podczas dynamicznych akcji było większe. Nic nie umykało mojej uwadze, nawet czasami miałem dziwne wrażenie, że myszka nie nadąża za obrazem.

 

Miłym akcentem jest implementacja głośników przez AOC. Co prawda nie zapewnią one niesamowitego dźwięku, jednak głośniki dają radę w przypadku gdy nie mamy niczego lepszego pod ręką. Solidny plus za to.

 

 

Najnowsze Komentarze:

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku