Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Strona główna Recenzje TEST MSI X370 SLI PLUS
Spis treści
Najnowsze Aktualności
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje
TEST MSI X370 SLI PLUS
TEST MSI X370 SLI PLUS
Płyty główne

komentarzy:

0
Data Publikacji: 07 kwietnia, 2017
Kategoria: Płyty główne
UEFI

 

Względem niedawno testowanej płyty pod platformę 2011-v3 z chipsetem X99 niewiele zmieniło się w kwestii UEFI. Nadal mamy do czynienia z dwoma trybami: EZ Mode oraz Advanced. W podstawowym trybie mamy możliwość podejrzenia ustawień procesora, pamięci, dysków oraz wentylatorów. Właśnie przy tej ostatniej opcji możemy dokonać jedynej kluczowej ingerencji. Po otwarciu kreatora zmieniamy dowolnie krzywą wentylatorów, tak by ustalić czy wolimy cisze i wyższe temperatury, czy zależy nam tylko i wyłącznie na odprowadzaniu ciepła.

  • MSI X370 SLI PLUS MSI X370 SLI PLUS
  • MSI X370 SLI PLUS MSI X370 SLI PLUS
  • MSI X370 SLI PLUS MSI X370 SLI PLUS

Zdjęć produktu:

1/3

 

W trybie Advanced dzieje się znacznie więcej. Skupię się na zakładce OC, gdyż w pozostałych nic się nie zmieniło. Pierwszy problem jaki spotkałem na swojej drodze to dość ubogi wachlarz funkcji. Po przełączeniu „OC Explore Mode” na „Expert” w nasze ręce powierzona zostaje zaledwie garstka funkcji wystarczająca do podniesienia taktowania procesora. Nasza sztuka niestety usilnie upierała się przy taktowaniu 3,6GHz i nie chciała współpracować na wyższym. Wymagane napięcie do ustabilizowania tej sztuki to okolice 1.4V, a każde próby zwiększenia taktowania ze znacznym wzrostem napięcia kończyły się niestabilnością.

  • MSI X370 SLI PLUS MSI X370 SLI PLUS

Zdjęć produktu:

1/1

 

Kolejny problem wystąpił w przypadku pamięci. W sieci można znaleźć zaledwie kilka testów gdzie przedstawiona została znaczna różnica w wydajności po podniesieniu taktowania RAM, jednak gdy tylko starałem się podnieść taktowanie pamięci (wraz z napięciem i CL) to skutkowało to radosnym popiskiwaniem z głośniczka systemowego. Tak też igraszki z pamięciami zakończyliśmy na 2133MHz oraz CL15 (15-15-15-15-36).

  • MSI X370 SLI PLUS MSI X370 SLI PLUS
  • MSI X370 SLI PLUS MSI X370 SLI PLUS

Zdjęć produktu:

1/2

 

Najnowsze Komentarze:

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku