Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Strona główna Recenzje TEST Ozone Battle Strike Spectra RGB
Spis treści
Najnowsze Aktualności
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje
TEST Ozone Battle Strike Spectra RGB
TEST Ozone Battle Strike Spectra RGB
Klawiatury

komentarzy:

0
Data Publikacji: 08 września, 2017
Kategoria: Klawiatury

FUNKCJONALNOŚĆ I UŻYTKOWANIE

Na początek warto zaznaczyć że jest to pierwsza tak mała klawiatura którą przyszło mi testować na łamach tego portalu. Wszystko za sprawą pozbawienia jej sekcji numerycznej, przez co część osób z góry ją sklęśli. Natomiast w przypadku ścisłego ukierunkowania na gry, nie powinno stwarzać to żadnego problemu. Mówiąc o funkcjonalności, nie można pominąć kwestii komfortu. Z racji że producent zdecydował się na jak najbardziej kompaktowe wymiary to o udogodnieniu w postaci podpórki pod nadgarstki możemy zapomnieć. Osobiście bardzo nad tym ubolewam, ponieważ jestem zwolennikiem tego rozwiązania. W takim przypadku nie obeszło się bez pochylenia klawiatury, co zrekompensowało chociaż trochę jej brak.

Zdjęć produktu:

1/3
 

Mimo małych wymiarów i prostych kształtów, nie zapomniano o napakowaniu jej funkcjonalnością, jakiej nie powstydziłaby się większa konkurencja. Tak więc mimo tradycyjnego układu (z pominięciem sekcji numerycznej), nie zabrakło tutaj klawiszy multimedialnych, które zostały skryte pod klawiszami funkcyjnymi.

Zdjęć produktu:

1/4
 

Największą zagadką dla większości będzie kwestia podświetlenia RGB. Mimo dołączonego oprogramowania wszystko możemy wykonać za pomocą samej klawiatury. Mamy tutaj do wyboru różne tryby świecenia: od węża, przez fale, kończąc na rozbłyskaniu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby podświetlić wyłącznie część samodzielnie wybranej sekcji klawiszy w dowolnie wybranym kolorze, a także wymieszać je. Możemy także manipulować intensywnością podświetlenia w trzech krokach, bądź całkowicie je wyłączając. Natomiast jeśli chodzi o RGB, także mamy możliwość ustawienia własnego koloru manipulując czerwonym, zielonym oraz niebieskim. Część z wyżej wymienionych funkcji prezentuję poniżej w postaci zdjęć podświetlenia.

Zdjęć produktu:

1/14
 

Ostatnim aspektem, który omówię będą przełączniki. W testowanym modelu zainstalowano Cherry MX RED. Redy są dobrze znane wśród graczy, ale w gwoli przypomnienia nakreślę, że charakteryzują się one skokiem 4mm, lecz aktywacja następuje już po 2mm. Siła nacisku potrzebna do reakcji wynosi 50g i jest ona liniowa. Dodatkowo warto przypomnieć, iż klawiatura wyposażona jest w tryb G-Mode blokujący klawisz Windows, dzięki czemu rozgrywka nie będzie zakłócona przez przypadkowe kliknięcie. Nie zapomniano także o nKey Rollover – szerzej znanego jako anti-ghosting, który umożliwia naciśnięcie wielu przycisków jednocześnie.

Zdjęć produktu:

1/2
 
Najnowsze Komentarze:

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku