Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Strona główna Recenzje TEST Plextor M8Se 512GB
Spis treści
Najnowsze Aktualności
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje
TEST Plextor M8Se 512GB
TEST Plextor M8Se 512GB
Dyski SSD

komentarzy:

0
Data Publikacji: 18 sierpnia, 2017
Kategoria: Dyski SSD

Ostatnio testowanym produktem od firmy Plextor był SSD M8Pe, dzisiaj przyszła pora na najnowszego przedstawiciela wydajnych nośników w postaci M8Se. Firma zaprezentowała cztery wersje pojemnościowe, bazujące na dyskach M.2 korzystające jednak z interfejsu PCIe. Dzisiaj przyjrzę się opcji 512GB i sprawdzę na jaką wydajność możemy liczyć tym razem.

Opakowanie i specyfikacja

Produkt zapakowano w niebieskie pudło, na którym z miejsca w oczy rzuca się model dysku oraz delikatnie zaznaczona pojemność nośnika. Z tyłu zaś możemy dostrzec szczegółową specyfikację, wraz z przybliżonymi prędkościami poszczególnych pojemności. Wewnętrzne opakowanie skrywa kolejny, tym razem już brązowy karton bez dodatkowych oznaczeń. W środku w plastikowej wytłoczce, znajduje się dysk wraz z dodatkowym akcesorium w postaci nisko profilowego śledzia.

Zdjęć produktu:

1/5
 

SPECYFIKACJA TECHNICZNA: Plextor M8Se 512GB

Format:M2
Interfejs:PCIe
Kontroler:Marvell 88SS1093
Pamięci NANDToshiba TLC 15nm
Gwarancja:36 miesięcy

Wygląd

M8Se tak naprawdę jest dyskiem M.2 umieszczonym w specjalnej przejściówce, której celem jest podłączenie go pod port PCIe. Warto zaznaczyć że wyjmując go z tej przejściówki naruszymy plombę gwarancyjną. Plextor wykonał kawał solidnej roboty, mimo dość prostej konstrukcji dysk prezentuje się naprawdę okazale. Całość została wykonana z czarnego metalu, a za dodatkowe zdobienie odpowiada niebieska wstawka, na której znajduje się logo producenta. Tył również prezentuje się okazale. Jest w całości czarny, a PCB zaprojektowano tak, że ścieżki na nim są ledwo widoczne. Dodatkowym akcentem wpływającym na odbiór dysku, jest niebieski pasek na jednym z boków, który to po wpięciu w port cały rozświetla się sygnalizując przy tym prace dysku. Jednak jaki dysk jest, każdy widzi, przejdźmy więc do istotniejszej kwestii, testów wydajności.

Zdjęć produktu:

1/9
 
Najnowsze Komentarze:

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku