Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Strona główna Recenzje Test Ravcore Goliath
Spis treści
Najnowsze Aktualności
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Huawei w 2020 ma przegonić Samsunga
Data publikacji:
18.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje
Test Ravcore Goliath
Test Ravcore Goliath
Obudowy

komentarzy:

0
Data Publikacji: 04 listopada, 2017
Kategoria: Obudowy

Wygląd i jakość wykonania

 

Obudowa w całości utrzymana jest w dość agresywnej stylistyce. Czerń połączona z czerwonymi zatrzaskami zwalniającymi maskownice wnęk 5.25” wprowadza iście gamingowy nastrój. Front jest w większości wypełniony siatką typu mesh. Jest on podzielony na dwie części, chodź konstrukcja nie zdradza tego na pierwszy rzut oka. Pierwsze cztery zaślepki faktycznie przykrywają wnęki na napędy, zaś kolejne są tylko imitacją, tworzącą spójną całość na pełnej płaszczyźnie. Cały przedni element można oczywiście ściągnąć, a wtedy naszym oczom ukazuje się miejsce montażowe, zajęte przez preinstalowany, podświetlany wentylator 200mm. Nie zabrakło tu również gąbkowego filtra przeciwkurzowego, który może i zabezpiecza główne otwory wentylacyjne, jednakże wadą takiego rozwiązania jest brak filtracji w otworze do zdejmowania frontu.

  • Ravcore Goliath Ravcore Goliath
  • Ravcore Goliath Ravcore Goliath
  • Ravcore Goliath Ravcore Goliath

Zdjęć produktu:

1/3

Górna powierzchnia obudowy to kontynuacja agresywnej stylistyki zapoczątkowanej na froncie. Mamy tu preinstalowany kolejny podświetlany wentylator 200mm, zabezpieczony filtrem gąbkowym. Niestety dostęp do obu filtrów jest dość utrudniony. Idąc dalej naszym oczom ukazuje się kontroler obrotów pozwalający na zarządzanie czterema wentylatorami zintegrowany z gałką umiejscowioną poniżej. Pozostałe elementy tego panelu to:

– 2x USB 3.0

– wejście mikrofonowe,

– wyjście słuchawkowe,

– 2x USB 2.0,

– przycisk Reset,

– dioda dysku,

– gałka kontrolera obrotów,

– dioda zasilania,

– przycisk Power.

Poza tym znalazło się tu też miejsce na wnękę Hot Swap dla dysku 2,5” oraz 3,5”. Mam niestety do niej drobne zastrzeżenia. Pewien element wewnątrz mechanizmu otwierania klapki zabezpieczającej złącza utrudnia jej otwarcie, przez co każdorazowa instalacja w niej dysku okraszona jest charakterystycznym trzaskiem pękającego plastiku. Jest to dość irytujące jednak nie wpływa w żadnym stopniu na działanie stacji dokującej.

 

Panele boczne posiadają wytłoczenie, co pozytywnie wpływa na ich sztywność jednak zaszło tu chyba drobne nieporozumienie. W panelu roboczym umieszczono okno z pleksi, które powinno ukazywać wnętrze z komponentami. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie wycięcie jego sporej powierzchni w celu zamontowania kolejnego wentylatora. Takie rozwiązania stosowano w obudowach sprzed kilku (nastu) lat. Następstwem tego jest niewielki obszar obejmowany przez wspomniane wcześniej okno, a główne wyeksponowane komponenty to dyski i wspornik do kart graficznych.

  • Ravcore Goliath Ravcore Goliath
  • Ravcore Goliath Ravcore Goliath

Zdjęć produktu:

1/2

Tył to z kolei klasyka. Jak przystało na konstrukcję Big Tower mamy tu dziewięć śledzi dla kart rozszerzeń, a poza tym miejsce na zaślepkę I/O, preinstalowany wentylator 140mm, aż pięć gumowych przepustów dla rurek od chłodzenia wodnego oraz miejsce na zasilacz. Producent nie zapomniał o zabezpieczeniu wentylatora w zasilaczu i umieścił pod spodem długi filtr przeciwkurzowy, obejmujący również dodatkowe otwory dla opcjonalnego śmigła. Pytanie tylko „Po co?” skoro znajduje się on w piwnicy. Obudowa solidnie spoczywa na czterech dużych nóżkach wykończonych gumowymi podstawkami.

  • Ravcore Goliath Ravcore Goliath
  • Ravcore Goliath Ravcore Goliath
  • Ravcore Goliath Ravcore Goliath
  • Ravcore Goliath Ravcore Goliath

Zdjęć produktu:

1/4

 

 
Najnowsze Komentarze:

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku