Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Strona główna Recenzje Test SilentiumPC Aurora II Remote RGB-302
Spis treści
Najnowsze Aktualności
Nowa klawiatura od Dark Project KD87A Skeleton
Data publikacji:
19.05.2023
Autor publikacji:
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje
Test SilentiumPC Aurora II Remote RGB-302
Test SilentiumPC Aurora II Remote RGB-302
Gadżety

komentarzy:

0
Data Publikacji: 26 czerwca, 2017
Kategoria: Gadżety

Wygląd i jakość wykonania

 

Po wypakowaniu poszczególnych elementów z opakowania z miejsca zauważyć można naprawdę zadowalającą jakość wykonania zarówno pasków jak i przedłużek. Obudowa inwertera, czy pilot w kwestii zastosowanego plastiku również nie budzą zastrzeżeń. Zestaw nie sprawia wrażenia chińskiej tandety, co bardzo cieszy i utwierdza w przekonaniu, że SilentiumPC odrobiło pracę domową. W porównaniu do poprzedniej wersji wprowadzono kilka zmian, dzięki którym produkt ma szansę być jeszcze bardziej konkurencyjny. Mam tu na myśli między innymi sterowanie urządzeniem za pomocą pilota, czy kompatybilność z systemami Asus AURA / MSI Mystic Light, dzięki czemu można w całości skonfigurować i dostroić oświetlenie pasków LED-owych, karty graficznej oraz płyty głównej (służą do tego dwa dołączone adaptery) z pozycji pulpitu.

Aurora_II_RGB_302_06

W zestawie Aurora II dostajemy dwa elastyczne paski o długości 30cm. Na każdym z nich znajduje się po 18 diod RGB oraz 6 magnesów, dzięki którym zamontujemy je w obudowie. Wszystko pokryte jest gumą, co zabezpiecza przed złamaniem i dodatkowo przytrzymuje magnesy w miejscu. Paski można również mocować za pomocą preinstalowanej taśmy 3M. Do podłączenia kontrolera używamy 4-pinowej, czarnej wtyczki znajdującej się na końcu 30cm przewodu. Dodatkowo dzięki przedłużce możemy zyskać kolejne 50cm długości. Nie będzie więc problemu by dotrzeć dosłownie w każdy zakamarek nawet największej obudowy. Warto wspomnieć , że zarówno magnesy jak i tło paska utrzymane są w ciemnej kolorystyce co ewidentnie poprawia estetykę.

Aurora_II_RGB_302_09

Inwerter, to małe pudełeczko zasilane (co również zasługuje na pochwałę) złączem SATA. Odchodzą od niego trzy przewody: dwa, do których podpinamy paski LED oraz pojedynczy z diodą komunikacyjną dla pilota zdalnego sterowania. Tu warto pamiętać, że podczas montażu w obudowie powinna ona znaleźć się w takim miejscu by bez problemu mogła przechwycić sygnał z nadajnika IR.

Aurora_II_RGB_302_07

Ostatnim elementem zestawu jest pilot. To całkiem dobrze wykonany nadajnik sygnowany logiem producenta. Jego obsługa jest wręcz intuicyjna. Za jego pomocą aktywujemy podstawowe opcje:

 

– włączenie/wyłączenie,

– wybór jednego z 16 kolorów (biały / czerwony / zielony / niebieski / pomarańczowy / jasny niebieski / indygo / miedź / jasny błękit / fiolet / wanilia / błękitny / fuksja / żółty / kobalt / różowy),

– rozjaśnianie/przyciemnianie (w 10 stopniach);

 

oraz efekty dodatkowe:

 

FLASH – nagłe włączanie/wyłączanie podświetlenia w jednym z 16 kolorów do wyboru (6 poziomów szybkości),

 

STROBE – przełączanie pomiędzy 7 kolorami z jednostajnym rozświetlaniem i wygaszaniem poszczególnych kolorów (9 poziomów szybkości),

 

FADE – jednostajne rozświetlanie i wygaszanie jednego z 16 kolorów (10 poziomów szybkości),

 

SMOOTH – przełączanie pomiędzy 7 kolorami bez efektu rozświetlania i wygaszania (10 poziomów szybkości).

   

Jak to wygląda w praktyce? (źródło: SilentiumPC)

       
Najnowsze Komentarze:

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku