Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Strona główna Recenzje TP-LINK Archer C7 – AC1750
Spis treści
Najnowsze Aktualności
Nowa klawiatura od Dark Project KD87A Skeleton
Data publikacji:
19.05.2023
Autor publikacji:
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje
TP-LINK Archer C7 – AC1750
TP-LINK Archer C7 – AC1750
Routery

komentarzy:

0
Data Publikacji: 06 marca, 2015
Kategoria: Routery

Wybrane funkcje

 

Firma TP-Link przyzwyczaiła swoich klientów do bardzo intuicyjnych paneli zarządzania, a Archer C7 jest tego idealnym przykładem. Producent udowodnił w ten sposób, że można stworzyć przyjazne użytkownikowi środowisko, które nie wymaga jakiejkolwiek wiedzy na temat sieci. Nie oznacza to jednak ograniczenia funkcji dla zaawansowanych klientów.

 

 

Zaraz po zalogowaniu, system wyświetla w panelu informacje o aktualnych usługach. Wyświetlane są m.in. wykorzystywane adresy, stan access point’ów, zużyty transfer czy aktualny czas pracy.

 

tp-link-archer-c7-ac1750-panel6

 

 

„WAN” jak sama nazwa wskazuje, pozwala na zmianę ustawień gniazda wejściowego ETH, wybór serwerów DNS, oraz zmianę publicznej nazwy urządzenia.

W zakładce „DHCP” zmienie podlega zarówno zakres rozgłaszanej puli adresowej, jak i czas dzierżawy IP. Edytować można również bramę domyślną i oba serwery DNS.

  • TP-LINK Archer C7 – AC1750
  • TP-LINK Archer C7 – AC1750

Zdjęć produktu:

1/2

 

W trakcie zabezpieczania sieci bezprzewodowej, odebrałem nieautoryzowanym użytkownikom dostęp do publicznego Wi-Fi. Przyjmijmy jednak, że najdzie mnie ochota na włączenie dodatkowego, ograniczonego sygnału dla gości. Producent przewidział taką sytuację i udostępnił możliwość wydzielenia prędkości dodatkowego środowiska, włączonego o danej godzinie w wybranych dniach. Rozwiązanie to sprawdza się świetnie, a nałożone limity mają swoje realne przełożenie na wyniki w testach prędkości. Dodatkowo znalazła się też opcja udostępnienia wybranych zasobów z pamięci USB.

  • TP-LINK Archer C7 – AC1750
  • TP-LINK Archer C7 – AC1750

Zdjęć produktu:

1/2

 

Większość konfiguracji menu „USB Settings” dotyczy oczywiście usługi udostępnienia plików poprzez dysk sieciowy, serwer FTP i DLNA. Każda z nich spisuje się bez zarzutu, nie mam się kompletnie do czego przyczepić.

USB możemy też wykorzystać do stworzenia serwera druku. Problem w tym, że w panelu konfiguracyjnym nie ma ani jednej wzmianki o koniczności instalacji dodatkowego oprogramowanie ze strony TP-LINK’a do poprawnego działania. Po pobraniu ze strony producenta odpowiedniej aplikacji, należy wybrać urządzenie podłączone do konkretnego portu USB w celu parowania z serwerem druku.

tp-link-archer-c7-ac1750-panel11

 

 

Najnowsze Komentarze:

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku