Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Reklamy na smartfonach Xiaomi!

Pojawiają się doniesienia, jakoby Xiaomi zaimplementowało w najnowszej wersji systemu… reklamy. Ukazują się one głównie w aplikacjach systemowych. Chińska firma potwierdziła ten scenariusz. To prawdopodobnie cena, jaką zapłacą wszyscy, którzy chcieli nabyć dobre smartfony w okazyjnych cenach.

 

Temat reklam podjął jeden z użytkowników Reddita. Stwierdził on, że pojawiają się bardzo często nie tylko w aplikacjach preinstalowanych, jak chociażby program do odtwarzania muzyki, ale także w… ustawieniach telefonu. Redakcja The Verge postanowiła spytać Xiaomi o stosowanie tego typu praktyk. Chiński gigant nie zaprzeczył:

 

„Reklamy były i będą integralną częścią usług internetowych Xiaomi, kluczowego komponentu biznesowego modelu firmy. Jednocześnie będziemy nie pogarszać wrażeń użytkowników, oferując opcje wyłączania reklam i stale ulepszając podejście do nich, w tym dostosowując miejsce i czas ich wyświetlania. Nasza filozofia polega na tym, że reklamy powinny być dyskretne, a użytkownicy zawsze posiadają możliwość zmniejszenia ich ilości.”

  Cpc784f  

Ten scenariusz można było przewidzieć. Chiński gigant urósł na produktach, które oferowały ceny niemal zbliżone do wartości samych komponentów oraz ich produkcji. Już od początku eksperci twierdzili, że Xiaomi tak chce podbić rynek i stworzyć swój własny ekosystem, poprzez który czerpać będzie zyski głównie na usługach. Dodatkowo sama opcja wyłączenia reklam nie działa na takiej zasadzie, że całkowicie one znikają. Po każdorazowym naciśnięciu iksa pojedynczy banner po prostu jest ukrywany.

 

To nie pierwszy przypadek wyświetlania reklam w urządzeniach mobilnych przez samego producenta. Podobnym zachowaniem jakiś czas temu wykazał się Samsung, umieszczając dość sporo bloatware, które okazało się aż nadto uciążliwe dla użytkowników. Z innego założenia wyszedł Amazon, oferując podział urządzeń na wersje wyposażone w reklamy i te bez nich.

 
 
Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku