Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


[Relacja] Elabmods oraz Malik Customs

Na początku chciałbym zaznaczyć, że jest to wyłącznie wstęp do dłuższego materiału na temat moddingu. W najbliższych dniach powinien pojawić się wywiad, który przeprowadziliśmy wraz ze Sławkiem Zaorskim (Elder) oraz Łukaszem Płonka (Malik) nt. ich najnowszych projektów.


me4

Na początku, przy stanowisku dzielonym wraz z HardPC oraz SilentiumPC w oczy rzucały się piękne komputery złożone przez Malik Customs. Były to konstrukcje chłodzone cieczą, wykorzystujące custom’owe covery zatok 5,25 oraz piwnic. Dodatkowo, wyposażono je w taśmy LED RGB, podświetlenie na prawdę dawało radę!


me2 Sławomir Zaorski podczas wywiadu dla ITPC.NET.PL
  • E Lab Prototype E Lab Prototype
  • me5
  • me6

Zdjęć produktu:

1/3

Elabmods zaprezentował trzy ciekawe prototypy obudów. Pierwsza, przeznaczona na chłodzenie cieczą – mieści dwie chłodnice 4x140mm! To prawdziwe monstrum, które jest olbrzymie, lecz dzięki aluminiowej konstrukcji w dalszym ciągu lekkie. Projekt Black Ice, bo o nim mowa, wychodzi już z fazy koncepcyjnej. Myślę, że wielu entuzjastów chcących wykonać projekt na miarę Caselabs będzie zainteresowanych taką konstrukcją. Jest ona na tyle przemyślana, że pozwoli na szybkie rozbieranie układu i tworzenie wielu wersji projektu w niewielkim czasie.


me3

Następną obudową jest prototypowa konstrukcja o nazwie ZOE. Jest to bardzo nietuzinkowa obudowa przeznaczona stricte do trzymania z lewej strony biurka. Jest to inverted-ATX lecz jeszcze odwrócony na lewą stronę. Wszystkie złącza z kart graficznych skierowane są ku górze i puszczone w specjalnym tunelu. Zasilacz jak i karta graficzna odprowadza ciepło ku górze – tym samym niezależnie czy GPU jest w wersji referencyjnej czy też nie, powinno to korzystnie wpłynąć na temperatury. Obudowa została już zaprezentowana w wersji „prawie” finalnej na stanowisku sklepu „zadowolonie.pl”.


Ostatni z projektów nie jest do końca obudową, ponieważ niczego nie obudowuje 🙂 Jest to bardzo ciekawy benchtable, który w przeciwieństwie do konstrukcji Lian Li czy CM cechuje się niezwykłą sztywnością i zwartością konstrukcji. Jest on również dostosowany do tworzenia układów LC i w finalnej wersji będzie wyposażony w hydrauliczne siłowniki utrzymujące mobo-tray pod dowolnym kątem.


Więcej szczegółów dot. projektów Malik Customs oraz ELabmods dostępne będzie wkrótce w postaci filmów.

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Nvidia GTX 1180 prawdopodobnie w lipcu
Data publikacji:
20.05.2018
Autor publikacji:
Kolejne gry w Origin Access!
Data publikacji:
15.05.2018
Autor publikacji:
SilentiumPC Armis AR1 zaprezentowana
Data publikacji:
15.05.2018
Autor publikacji:
MSI VIGOR GK40, GK70 i GK80 w ITPC
Data publikacji:
24.04.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje
SPC Gear GK550 Omnis RGB
Data publikacji:
23.04.2018
TEST MSI B360 GAMING PLUS
Data publikacji:
27.04.2018
TEST DEEPCOOL EARLKASE RGB
Data publikacji:
11.05.2018

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku