Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


[Relacja] PGA – Ogólne wrażenia!

mix45

Powyższe zdjęcie w dużej mierze oddaje sytuację na PGA. Tłum, hałas, cała masa konkursów i niezapomniane emocje! Na targi przybyliśmy już w piątek, w dniu prasowym zwanym również jako „VIP Day”. Jeżeli ktokolwiek wybiera się PGA w następnych latach i nie ma ochoty przedzierać się przez olbrzymie tłumy ludzi towarzyszące weekendowi, niech koniecznie zarezerowuje sobie czas w piątek.


  • Stanowisko Corsair
  • Stanowisko Corsair
  • Stanowisko Corsair
  • Stanowisko HardPC
  • Stanowisko Modecom
  • Stanowisko MSI

Zdjęć produktu:

1/6

Wielu producentów w tym roku postawiło na zapewnienie rozrywki uczestnikom targów w dość pasywny sposób. Oczywiście, nie mówię, że na targach brakowało konkursów i wydarzeń związanych z grami i sprzętem. Niemniej, większość przestrzeni, prawie wszystkich wystawców zajmowały stanowiska do grania w przeróżne tytuły. Dominowały w zasadzie 3 koronne produkcje – CS:GO, League of Legends i Overwatch. W piątek, przed pojawieniem się większych tłumów, można było spokojnie znaleźć stanowisko i samemu pograć na wystawionym sprzęcie. W tym roku znacznie bardziej zauważalne były też firmy produkujące fotele przeznaczone dla graczy – jest to rynek peryferiów stający się coraz bardziej lukratywny dla producentów.


Zdjęć produktu:

1/6

Nie mogło też oczywiście zabraknąć wielu pięknych hostess, jak i cosplayerów naśladujących ulubionych bohaterów gier i nie tylko. Było tego na prawdę dużo, choć mam wrażenie, że zeszły rok był jeszcze bardziej bogaty w fanów przebieranek.


Zdjęć produktu:

1/3

Nasz redaktor naczelny – Jarosław Arczyński (BlackWhite.tv); prowadził cały szereg konkursów z nagrodami i prelekcji. Dotyczyły one w głównej mierze Hardware’u m.in. overclockingu. Myślę, ze entuzjastyczne tłumy i szczerze zainteresowani widzowie byli dla niego najlepszą nagrodą :).


Zdjęć produktu:

1/2

Skalę popularności najnowszej wersji Counter-Strike najlepiej ilustruje całkiem spore stanowisko poświęcone realnym kopią noży dostępnych do nabycia w grze, a jak się okazuje i w realnym życiu. Wiele z nich jest wiernie odwzorowanymi replikami, część wariacjami kolorystycznymi niedostępnymi w grze. Niech was nie zmylą pozory – te noże są wykonane z metalu i mogą być na prawdę ostre!


Zdjęć produktu:

1/5

CoolerMaster zaprezentował nieco ze swoich chłodzeń LC typu All-in-one, zasilacze jak i gotowy projekt komputera stacjonarnego, we współpracy z firmą Proline. Był on jednak obecny również na stanowisku firmy MSI, m.in. prezentując model obudowy przyozdobiony logo smoka MSI Gaming. Biała kolorystyka produktu – zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz prezentowała się na prawdę wyśmienicie!


mix16

Duża część jednej z hal była poświęcona konsolom. PlayStation zaprezentowało swój nowy zestaw VR, przy pomocy którego każdy zainteresowany mógł chwilę pograć. Chętnych było na prawdę sporo, widać, że VR jest całkiem pożądaną technologią wśród graczy. Xbox One ustawił wiele stanowisk z najnowszymi konsolami Xbox One S, gdzie mogliśmy zagrać w takie tytuły jak Forza Horizon 3 oraz najnowsze Gear Of War 4. Gry prezentowały się na prawdę nieźle i jak zawsze przykuwały tłumy zainteresowanych.


mix26

PGA obfitowało w przeróżnych znanych YouTuber’ów i Streamer’ów. Można było spotkać, a w zasadzie uczestniczyć w wydarzeniach, które prowadzili internetowi celebryci. Najwięcej z nich zrzeszały olbrzymie stoiska giganta telekomunikacyjnego firmy Play oraz serwisu streamującego gry – Twitch. Zajmowały one bowiem dużą część jednej z hal, gdzie odbywały się „live stream’y” na żywo z udziałem publiczności, wspólne granie i wiele innych atrakcji. Jednym z moich spostrzeżeń był fakt, że tegoroczne targi dużo bardziej skupiały się na wspomnianych serwisach i eventach z nimi związanymi niż na samym sprzęcie komputerowym.


mix18

Nie mogło zabraknąć komputerów bardziej indywidualnie wykonanych – tzn. modów. Było wiele komptuterów chłodzonych cieczą, w przeróżnych obudowach, także jak na powyższym zdjęciu całkowicie przeźroczystych. Najciekawsze w moim odczuciu projekty zaprezentowane były na stanowisku SPC/HardPC – gdzie Malik Customs i ELabmods zaprezentowali własne pomysły. Więcej nt. moddingu w osobnym materiale.


Zdjęć produktu:

1/2

Bardzo ucieszył nas fakt pojawienia się na targach również firm nieco mniej znanych na naszym rynku, takich jak np. Ravcore. Posiadały one całkiem okazałe stanowiska, zazwyczaj dzielone jeszcze z innymi firmami, lecz jest to dobrym znakiem, wskazującym na rozwój rynku sprzętu dla graczy. Przykład Ravcore’a nie jest przypadkowy, ponieważ podobnie jak firma Hyperbook jest to nasza rodzima, w pełni polska marka. Coraz więcej firm produkujących wysokiej jakości peryferia napawa optymizmem i z pewnością w każdym rodzi trochę „zakupowego patriotyzmu” 🙂


mix11

To już wszystko z tekstowej relacji Poznań Game Arena 2016. Wkrótce pojawią się jeszcze wywiady w postaci wideo clipów do których obejrzenia serdecznie zapraszamy!

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku