Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


To prawie pewne – ojciec Silk Road skazany na dożywocie

Założyciel największego, nielegalnego sklepu internetowego na świecie, przegrał sprawę apelacyjną. Rossowi Ulbrichtowi grozi kara dożywocia.

Silk Road to miejsce, w którym ludzie mogą sprzedawać różne rzeczy online bez monitoringu jakichkolwiek instytucji. Sklep internetowy, ulokowany w czeluściach Internetu, stał się rajem dla handlarzy bronią, narkotyków i innych nielegalnych produktów. Skala handlu urosła do niebotycznych rozmiarów. W końcu temat podchwyciły media, które nakłoniły polityków do zareagowania. Strona została zamknięta 3 października 2013 roku, zaś Ross Ulbricht aresztowany.

 
fot. Silk Road Drugs
fot. Silk Road Drugs
 

Na laptopie założyciela „Jedwabnego Szlaku” znaleziono konto z 30 000 bitcoinów, które wtedy warte były około 20 milionów dolarów. Był on również ogromnym źródłem informacji o Rossie i jego poczynaniach. Obrona mężczyzny w sądzie stwierdziła, że sposób pozyskania danych przed śledczych nie jest zgodny z zapisami czwartej poprawki, w której mowa o prawach nietykalności osobistej, mieszkania i, co najważniejsze, dokumentów oraz mienia.

 

Sąd jednak nie wziął pod uwagę argumentów obrony. W ten sposób sprawa Rossa Ulbrichta jest już na ostatniej prostej i praktycznie nie ma już żadnej nadziei na odwrócenie losu. Czy to sprawiedliwy werdykt? Oceńcie sami.

 
 

Źródło: Wired.com

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku