Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


SKHynix: Pamięć GDDR6 na początku 2018 roku

Producent układów RAM zapowiedział nową generację pamięci dla kart graficznych. GDDR6 posiadać będzie przepustowość na poziomie 16 Gb/s i prawdopodobnie trafi do kart Nvidia Volta

 

skhynix banner

 

GDDR6 będzie najszybszą pamięcią VRAM na rynku, która przeznaczona będzie dla „nadchodzących kart graficznych z wysokiej półki, z szyną danych 384-bit”. Ta technologia zapewni transfer na poziomie nawet 768 GB danych na sekundę. Architektura zastąpi stare GDDR5 i GDDR5X i zapewni jednocześnie większą przepustowość oraz pracę z niższym napięciem.

 

Nie wiadomo jednak, czy pamięć trafi na rynek produktów dla graczy, czy też dla profesjonalistów. Ta wiadomość może okazać się istotna dla tych, którzy aktualnie siedzą jeszcze na kartach z generacji Maxwell i myślą o ewentualnej przesiadce na topowy produkt, pokroju GTX 1080 Ti czy Titan Xp. Prawdopodobnie warto będzie poczekać do pierwszego kwartału 2018 roku, bowiem skok przepustowości jest ogromny, a to oznacza na pewno większą wydajność.

 

Hynix zapewnia, że nowa pamięć będzie istotnym ogniwem w przemyśle wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, autonomicznych samochodów oraz monitorach z rozdzielczością 4K.

 

Źródło: VideoCardz

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku