Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Znamy specyfikację Project Scorpio

Wyciekła specyfikacja nowej konsoli Microsoftu, która zapewnić ma komfortową rozgrywkę w rozdzielczości 4K UltraHD. Ma być to konkurent dla Playstation 4 Pro i, według konfiguracji, wypada lepiej od sprzętu Sony. Zapowiadano wydajność na poziomie 6 teraflopsów – źródła potwierdzają, że udało się osiągnąć ten cel.

  scorpio

Project Scorpio posiadać będzie ośmiordzeniowy procesor Jaguar x86 (taki sam, jak w Xbox One oraz PS4 Pro) o taktowaniu 2,3 GHz. Oznacza to, że będzie on o około 30% szybszy niż w przypadku Xboxa. Poważniejsze zmiany nastąpiły rzecz jasna w karcie graficznej – mamy tutaj do czynienia z 40 jednostkami obliczeniowymi z taktowaniem aż 1172 MHz. To niewątpliwy skok wydajnościowy w porównaniu z poprzednikiem (12 jednostek GCN z taktowaniem 853 MHz, zaś w przypadku One S 914 MHz). Także PS4 Pro pozostaje z tyłu z 36 jednostkami obliczeniowymi o taktowaniu 911 MHz. Powiększono również pamięć RAM, która teraz wynosi aż 12 GB GDDR5.

 

Redaktorzy z ekipy WCCFTech twierdzą, że oprócz obsługi gier z Xboxa w rozdzielczości 4K, konsola ma również wystarczająco mocy do wyświetlania większych detali graficznych przy zachowaniu niezłej liczby klatek na sekundę. Kto wie, może posiadacze 144 Hz monitorów zostaną mile zaskoczeni? Podczas pokazu gry ForzaTech konsola utrzymała 60 FPS w rozdzielczości UltraHD przy wykorzystaniu 60-70% mocy obliczeniowej.

  project-scorpio-forza-tech

Wygląda więc na to, że Microsoft postanowił wytoczyć działa. Czy ofensywa giganta z Redmond będzie zwycięska? O tym przekonamy się latem.

 

Źródło: WCCFTech

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku