Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


E3 w mediach: co było najgłośniejsze?

Tegoroczna konferencja E3 dobiegła końca, więc przyszedł czas na podsumowania i statystyki. Czym media interesowały się najbardziej? Jeśli chodzi o platformy, prym wiedzie PlayStation. Z gier największe zainteresowanie wzbudziło Fortnite oraz Fallout 76. Polski Cyberpunk 2077 na trzecim miejscu.

 

Co „ukradło show” na tegorocznym święcie dla graczy? Tego dowiemy się z informacji wykresów opublikowanych przez analityków z ICO, którzy wzięli pod lupę E3 2018.

  WCCFe3winners1  

Zacznijmy od platform. Pod uwagę wzięto trzy obecnie rywalizujące ze sobą sprzęty – Playstation, Nintendo oraz Xbox (brakuje PC, ale przecież wtedy wiadomo by było, kto jest zwycięzcą, PCMR! :)). Królem została propozycja od Sony, nieznacznie wyprzedzając urządzenie od Microsoftu. Co ciekawe, obydwa sprzęty zaliczyły dość duży spadek względem roku poprzedniego. Tylko Nintendo może cieszyć się… wzrostem o 41 artykułów względem E3 2017.

  WCCFe3winners2  

Czas na to, co najważniejsze, czyli gry. W tym przypadku możemy spodziewać się niespodzianki, albowiem media trąbiły o tytule… już obecnym na rynku. Fortnite rozgromiło konkurencję, co potwierdza prawdziwą moc trendów w społeczeństwie graczy. Cieszy za to trzecie miejsce polskiego Cyberpunka 2077, któremu do debiutu wciąż pozostają najprawdopodobniej 2 lata. Zastanawiać może (w połączeniu z popularnością Playstation) słaba pozycja The last of Us Part 2 oraz Death Stranding, tytułów będących ekskluzywnymi propozycjami na konsole Sony.

  WCCFe3winners3 WCCFe3winners4  

Na koniec przejdźmy do wydawców. Pomimo dość średniego zainteresowania poszczególnymi grami od EA (Anthem na 4. i Battlefield V na 6. miejscu), elektronicy mogą cieszyć się tytułem najczęściej wspominanego podczas tegorocznych targów E3. Drugie miejsce zajęło studio Bethesda z bardzo ciekawie zapowiadającym się Falloutem 76, zaś końcówkę podium uzupełnił Ubisoft.

 

Co myślicie o tegorocznym E3? Czy Fortnite zasłużenie zajęło pozycję lidera? Dajcie znać!

 
 

Źródło: WCCFTech

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku