Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Rejestracja

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Garść informacji o RX Vega dla graczy

Data Publikacji: 03 lipca, 2017

komentarzy:

Premiera układów z serii Vega skierowanych dla graczy odbędzie się pod koniec miesiąca w Los Angeles. AMD zajęło stanowisko w kwestii wydajności nadchodzących RX-ów

  AMD-Vega-10-GPU  

Kiedy dokładnie odbędzie się premiera nowych modeli z rodziny Vega? – Początkowo pojawiały się różne speckulacje odnośnie czasu oraz miejsca prezentacji kart graficznych. Oficjalne informacje od AMD wskazują jednak na event SIGGRAPH 2017, który odbędzie się w dniach 30 lipca – 3 sierpnia w Los Angeles.

   

Jak wygląda sprawa wydajności kart graficznych, stworzonych z myślą o grach? – Tutaj nie znamy jeszcze dokładnych wyników, jednak Jason Evangelho, pracownik AMD, poinformował, że aktualnie martwienie się wydajnością z perspektywy Vegi Frontier Edition jest zbyt przedwczesne. Wskazuje również na fakt, iż zaprezentowany już produkt z rodziny nie został zoptymalizowany pod najnowsze gry komputerowe, a służyć ma głównie profesjonalistom. Miejmy więc nadzieję, że AMD ma asa, a najlepiej kilka asów w rękawie.

   

Jak prezentuje się specyfikacja procesora Vega 10? – Dziś rano pojawiły się informacje, że rozmiar samego procesora graficznego będzie miał 484 mm². To aż o 252 mm² więcej, niż poprzednik – Polaris 10. W środku skrywa się 256 jednostek teksturujących, 64 jednostki renderujące Vega i łącznie 4096 jednostek cieniujących.

  AMD-Vega-Pro-1  

Czy Vega zostanie również wykupiona przez górników? – Tego niestety nie wiadomo, jednak istnieją spore obawy, że mroczny scenariusz może się potwierdzić. Liczmy na to, że producenci zdążą z produkcją kart przeznaczonych do kopania, co odciąży rynek pozostałych GPU.

 
 

Źródło: WCCFTech, opr. własne

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
AMD zastąpi RX 500 modelami RX Vega 28 i 32?
Data publikacji:
24.09.2017
Autor publikacji:
Co za bestia! Nowy GTX 1080Ti od MSI
Data publikacji:
22.09.2017
Autor publikacji:
Core i3 na… X299. Dwa rdzenie w HEDT?
Data publikacji:
22.09.2017
Autor publikacji:
O, ironio! CCleaner z wirusem
Data publikacji:
19.09.2017
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje
TEST MSI X299 SLI PLUS
Data publikacji:
04.09.2017
TEST Ozone Battle Strike Spectra RGB
Data publikacji:
08.09.2017

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku