Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Rejestracja

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Winamp powraca?! Ale czy na pewno?!

Data Publikacji: 21 grudnia, 2015

komentarzy:

Winamp-001

Winamp to program komputerowy wyprodukowany przez Justina Frankela i Dmitra Boldyreva, który służył do odtwarzania większości plików audio, w tym internetowych stacji radiowych i wideo. W 2014 roku właścicielem został AOL, które chciało całkowicie zamknąć projekt Winampa oraz powiązanego z nią usługą strumieniowania Shoutcast, ale ostatecznie oba rozwiązania (pierwotnie opracowane przez firmę Nullsoft) kupiła belgijska firma Radionomy. Nowi właściciele co prawda obiecywali ożywienie programu i związanego z nimi usług, ale od tamtej pory nie wydano ani jednej aktualizacji. Jeszcze niedawno nieoficjalnie mówiło się, że Winamp po prostu został porzucony.

Winamp-002

Teraz wg. informacji medialnych prawa do programu nabyła firma Vivendi Group, która jest właścicielem m.in. Dailymotion, Deezera czy Ubisoft. Dziś Winamp jest martwym wytworem, ale czy projekt ma szanse na powrót? Czy nowy właściciel chcę kontynuować wielkie dzieło? Pamiętajmy, że na rynku jest już bardzo duża konkurencja m.in. AIMP, który w dużym stopniu zastąpił Winampa dla niektórych użytkowników. Miejmy nadzieje, że wszystko wyjdzie po naszej myśli.

Źródło: Softpedia / oprac. własne
Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje
TEST Genesis Krypton 700
Data publikacji:
02.03.2018
Test be quiet! Dark Base Pro 900
Data publikacji:
18.03.2018

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku