Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Windows 10: użycie prądu w menedżerze zadań

W Windows 10 Fast Ring pojawiła się nowa aktualizacja, dodająca funkcję podglądu aktywnego zużycia energii elektrycznej przez konkretne procesy. To pozwoli na lepszą optymalizację pod względem poboru prądu oraz na wychwycenie ewentualnego malware, bazującego na wykorzystywaniu mocy obliczeniowej naszego komputera.

 

Microsoft wypuścił nowy build, oznaczony numerem 17704. Wśród nowości oraz usprawnień znalazła się ciekawa zmiana w dość często używanym narzędziu diagnostycznym. W zakładce z zarządzaniem procesami znajdziemy dodatkowe dwie kolumny. W języku angielskim noszą nazwy „Power usage” oraz „Power usage trend”. W przypadku pierwszej z nich dostępny jest podgląd zużycia prądu na żywo, w przypadku kolumny z dopiskiem „trend” ukazany zostanie pobór dla aplikacji pracujących dłużej niż 2 minuty, odświeżający się co tę samą ilość czasu.

  windows zmiana menedżer procesów zadań zużycie energii power usage  

Póki co nie wiemy, czy podział będzie ukazany na umówione słownie wartości, takie jak na przykład widoczne na obrazku „Very low”, czy też może ukażą się dokładniejsze dane. Niewątpliwie jeśli będą bliskie do tych prawdziwych, funkcja może zdecydowanie przydać się w wielu zastosowaniach.

 

Najnowszy build posiada również wiele innych usprawnień i dodatków. Zainteresowanych odsyłam do źródła poniżej, gdzie wszystkie zmiany zostały dokładnie opisane.

 
 

Źródło: Windows Experience Blog

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku