Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Windows Defender chroni przed wirusem Dofoil

Nie od dziś wiadomo, że pakiet bezpieczeństwa od Microsoft jest uznawany za jeden z najlepszych na świecie. Tym razem ochronił bardzo niebezpieczny i złośliwy atak minera – Dofoila. Poradził sobie z tym rewelacyjnie!

 

Microsoft na swoim blogu przedstawił w jaki sposób działa mechanizm Windows Defendera, aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się złośliwego Dofoila. Śmiało można powiedzieć, że gdyby nie to, iż ogromna część użytkowników korzysta z Defendera, to skutki infekcji byłyby przeogromne. Microsoft – dziękujemy!

 

W przeciągu dwunastu godzin od pierwszego zarażenia Dofoil zanotowano kolejnych 400 000 potwierdzonych przypadków pojawienia się infekcji na komputerach opierających się na systemie Windows. Aż 73 procent ogółu zostało zlokalizowane w Rosji, 18% w Turcji i 4% na Ukrainie. Defender jednak szybko zidentyfikował, że złośliwy wirus został umieszczony w kodzie programu explorer.exe. Celem Dofoil było kopanie kryptowalut poprzez wykorzystywanie zasobów zaatakowanego komputera. Zastanawia mnie tylko do czego zdolni są jeszcze ci „pseudo-górnicy”…

  dofoil  

Machine learning – pakiet ten odegrał tutaj ważną rolę, na nim opiera się działanie Windows Defendera. Nie tylko radzi sobie ze znanymi zagrożeniami, które wcześniej zostały przebadane przez specjalistów. Potrafi samodzielnie identyfikować programy, które podejrzewa za złośliwe. Robi to na podstawie konkretnych wzorów zachowań wirusów. Dzięki temu samodzielnie przeciwdziała infekcji i blokuje jej dalsze rozprzestrzenianie. Na szczęście użytkownicy Windows od wersji 10 do 7 mogą spać spokojnie – Defender bez wątpliwości dba o nasze bezpieczeństwo!

 
 

Źródło: Microsoft

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku