Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Wyciekła domniemana specyfikacja Xbox One Scorpio

Wyciekła specyfikacja nadchodzącej konsoli Microsoft Xbox One Scorpio. Ma to być odpowiedź na konsole PS4 Pro, która ma nie tylko pobić produkt Sony, lecz pokazać prawdziwe możliwości gry w 4K na konsoli. Doniesienia o specyfikacji pochodzą z dość dobrego źródła czyli Digital Foundry z portalu Eurogamer.


Xbox-E3-2016-987-2

Pierwszą z informacji twierdzi, że Scorpio porzuci ESRAM, który jest obecnie wykorzystywany w konsolach Xbox One. Wyciek twierdzi też, że GPU w nowej konsoli będzie „tak nowoczesne” jak AMD Polaris. Szacowana wydajność jest określana na poziomie 6 TFLOP.


Według opinii redaktorów Digital Foundry, wiele informacji można wywnioskować z nawet tak suchych danych. Wydajność GPU Scorpio ma być na poziomie 4,5 x wyższej niż bazowego Xbox One. 4 krotnie większa pojemność pamięci L2 również jest potwierdzona. GPU ma być co najmniej na poziomie AMD Polaris, choć nie można wykluczać możliwości, że Microsoft ma dostęp do rozwiązań AMD Vega bądź nowszych.


Project Scroprio ma być dostępny dla konsumentów już podczas świąt Bożego Narodzenia 2017.


Źródło: Digital Foundry, Eteknix.com

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje
TEST Cougar Minos X5
Data publikacji:
17.10.2018

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku