Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Xbox z wbudowanym ekranem

Większość osób gra standardowo z wykorzystaniem konsoli oraz telewizora, niektórzy mocują mini-komputery z emulatorem konsoli z tyłu monitora, zaś entuzjaści… montują ekrany w konsolach. Na taki pomysł wpadł użytkownik Element18592, który postanowił pochwalić się swoją maszyną.

 

Konsola została wyposażona w 7-calowy ekran TFT oraz dodatkową płytkę drukowaną. Wyświetlacz czerpie zasilanie 12V prosto z urządzenia, zaś reszta elektroniki podłączona jest prosto do wyjścia kompozytowego z konsoli. Autor zadbał także o oddzielny przełącznik, pozwalający na wyłączenie wbudowanego monitora i granie z wykorzystaniem zewnętrznego sprzętu wideo.

   

To niejedyny pomysł na stworzenie „bardziej uniwersalnego” systemu arcade. Warto wspomnieć chociażby o modyfikacji Sega Dreamcast, w której autor – Fibbef – postanowił umieścić ekran. Nie chodzi tutaj jednak o ekran taki, jak w Xboxie. Modder poszedł o krok dalej i zainstalował wyświetlacz w kontrolerze.

  dreamcast-controller  

Chociaż głównie przyglądamy się modyfikacjom komputerów osobistych, modderzy konsol również mogą pochwalić się nietuzinkowymi projektami. Ulepszanie chłodzenia, zwiększanie możliwości oraz chociażby uniwersalności platformy występuje również w tych urządzeniach i wymaga znacznie więcej umiejętności. W końcu w przypadku PC wszystko możemy wpakować w wielką obudowę, w przypadku konsol zaś jesteśmy ograniczeni rozmiarami zestawu.

   

A co wy sądzicie o przerabianiu konsol?


 

Źródło: Hackaday

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku