Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Xbox One obsłuży 1440p, to krok w dobrą stronę

Procedura „zamiany” konsol Xbox One w pełnoprawne komputery trwa i Microsoft nie przestaje demonstrować tego, jak bardzo stara się zagarnąć klientów swojemu rywalowi. Kolejną zmianą będzie rozdzielczość 1440p, o której wspomniał Kevin Gammill na Twitterze.

 

Windows 10 na Xbox’a? Jest. Obsługa klawiatur i myszek? Będzie. Więcej kompatybilnych rozdzielczości? Wszystko wskazuje na to, że również. MS chyba odczuwa braki w swojej ofercie konsolowej i usilnie próbuje walczyć z PlayStation, które raz po raz zgarnia klientów. Gigant z Redmond postanowił zamienić więc konsolę w komputer do gier, co wydaje się rozwiązaniem bardzo interesującym. Problem jednak jest wciąż z dostępnymi rozdzielczościami.

  xbox kontroler one microsoft  

Albowiem co mi po Full HD i 4K, kiedy posiadam ekran 1440p, lub o proporcjach 21:9? O ile coraz więcej tytułów na PC obsługuje alternatywne rozdzielczości, o tyle na konsolach wygląda to diametralnie inaczej. Przyzwyczailiśmy się (my i deweloperzy) do grania na konsoli z wykorzystaniem telewizorów. Teraz jednak przy zamianie Xboxa w komputer pewnym pozostaje fakt, że klienci będą chcieli wykorzystać zwykły monitor do rozrywki.

   

Użytkownicy ruszyli zatem z pytaniami o rozdzielczość. Odpowiedzi udzielił Kevin Gammil, przedstawiciel Xboxa. Oświadczył on, że już niedługo członkowie Windows Insider „zostaną pozytywnie zaskoczeni”. Nie obędzie się jednak bez ograniczeń – zarówno konsole Xbox One oraz One S są za słabe na generowanie obrazu w takiej rozdziałce, więc wyświetlanie 1440p ograniczone będzie do interfejsu i filmów.

 

Microsoft ewidentnie zaczyna coś działać w przypadku Xboxa. Doszły nas słuchy o możliwym przejęciu Electronic Arts w celu zapewnienia sobie upragnionych przez klientów tytułów ekskluzywnych. Coś jest na rzeczy, bowiem po tak świetnych wynikach finansowych pewne jest, że firma nie zamierza chować pieniędzy do skarpetki.

 
 
Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku