Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Klamka zapadła – obecne Xboxy bez VR

Mike Nichols, kierownik marketingu, powiedział, że VR nie będzie wspierane na konsolach Xbox. To może rozczarować fanów, którzy na wirtualną rzeczywistość czekają od debiutu Xboxa One X, który miał być idealną opcją do użycia tej technologii.

 

W 2016 roku Phil Spencer, najważniejsza postać w Xbox-ie, powiedział graczom, że VR zadebiutuje na Xboxach wraz z premierą One X, który wciąż dzierży tytuł najpotężniejszej konsoli na rynku. Sprzęt ujrzał światło dzienne, lecz nie doczekaliśmy się obsługi wirtualnej rzeczywistości do dnia dzisiejszego.

 

Mike Nichols potwierdził obawy fanów w wywiadzie z serwisem Gamasutra, w którym powiedział wprost: „Nie mamy żadnych planów by wyposażyć konsole Xbox w wirtualną rzeczywistość lub poszerzoną rzeczywistość. Nasz punkt widzenia pozostaje niezmienny – PC to prawdopodobnie najlepsza platforma dla efektownego VR i MR.” Nichols tłumaczy również, że obecnie firma skupia się na zapewnieniu jak najlepszych wrażeń z gry na TV.

 

Czy taka decyzja Microsoftu to strzał w kolano, a może oszczędzenie sobie zbędnej pracy? Zdania są podzielone. W końcu największy konkurent MS na rynku konsol – SONY, już dawno wyposażyło swoje PlayStation w obsługę gogli VR. PS VR to obecnie najpopularniejszy headset na rynku. Problemem jest jednak wciąż raczkująca technologia, która dalej pozostaje dość droga. Liczba sprzedanych gogli ma się naprawdę blado w porównaniu do wszystkich graczy konsolowych.

  PSVR-Bundle  

Z drugiej jednak strony warto wspomnieć o tym, że Microsoft dąży do unifikacji swojego systemu, wprowadzając Windowsa 10 właśnie do Xboxów. Jak powszechnie wiadomo, dziesiątka wspiera headsety VR, więc tym bardziej dziwny jest brak kompatybilności z Xboxem. Xbox One X miał za zadanie nie tylko zaoferować 60 klatek na sekundę w rozdzielczości 4K, ale również zapewnić wystarczającą wydajność do wirtualnej rzeczywistości.

 

Temat wydaje się więc póki co zamknięty. Być może wróci on, gdy ujrzymy kolejną generację konsol, według wielu mającą być ostatnią.

 
 

Źródło: ExtremeTech

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku