Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Xiaomi coraz wyżej w rankingach sprzedaży

Wychodząc na miasto, jakie marki telefonów możemy najczęściej zauważyć? Odpowiedź nie jest jednogłośna z bardzo prostego powodu. Nikt raczej nie patrzy ludziom na to, co mają w kieszeniach. Możemy za to zobaczyć, które firmy sprzedały najwięcej urządzeń w pierwszym kwartale bieżącego roku. Porównując do danych z zeszłych dwunastu miesięcy, zauważymy, że wyniki są dość zbliżone do siebie.

  Global-2018-Q1  

Tak jak na pierwszym miejscu światowej sprzedaży są telefony „innych marek”, tak na drugim plasuje się Samsung. Na trzecim znajdziemy Apple, a na czwartym wybija się Huawei, co nie jest jakimś sporym zaskoczeniem, gdyż firma ta staje się coraz popularniejsza, nie wspominając o przyzwoitych urządzeniach. Dalej widać wschodnie Oppo oraz Vivo, dobrze nam znane Xiaomi które pnie się w górę -co prawda 3 miniony mniej niż w 4 kwartale 2017, ale procent ten sam-, LG, a na ostatnim miejscu znajduje się ZTE.

 

Lekkim zdziwieniem może być pozycja LG w owym zestawieniu. Należy wziąć pod uwagę fakt, iż jest to ranking światowy. Dla porównania, według strony statcounter.com LG jest na 3 miejscu pod względem sprzedaży smartfonów w Polsce.

  statcounter telefony  

Idąc w górę podium natrafimy na Huawei, a na szczycie, spodziewany Samsung. Niespodzianką jest obecność Sony Ericsson na miejscu czwartym. Czy to pozostałość po dawnych czasach, czy błąd w nazewnictwie strony, czy nadal można nabyć takie urządzenia w sklepach albo ktoś ma sentyment do tej marki. Być może chodzi po postu o smartfony firmy Sony. Xiaomi jest zaraz po Lenovo, o dwa miejsca wyżej niż Apple.

 

To są jedynie wyniki za miniony kwartał. Wszystko może się zmienić w kolejnych miesiącach. Być może Xiaomi będzie lepsze niż Lenovo – pod względem sprzedaży.

 
 

Źródło: CounterPoint

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku