Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


YouTube nie rekomenduje żadnego iPhone’a do oglądania filmów?

Cóż za dyskryminacja? Największy serwis wideo na świecie w sekcji rekomendowanych urządzeń mobilnych do oglądania filmów nie posiada… iPhone. Sprawa wyszła na jaw przy nadchodzącej premierze Galaxy Note 9, który przez producenta nazwany został „najlepszym urządzeniem dla YouTube”.

 

Według YouTube rekomendowane smartfony mogą „dostarczyć najlepsze doświadczenia przy oglądaniu YouTube dzięki technologiom nowej generacji”. Polecane urządzenie powinno obsługiwać filmy HDR, 360 stopni, a także odpowiednią wydajność, szybkość odświeżania obrazu, dekodowanie wideo w 4K i wsparcie przyszłościowych kodeków. Aktualnie na stronie widnieje 19 modeli, które Google zaleca do oglądania materiałów w swoim serwisie. Wśród nich znajdziemy między innymi niedawno ukazanego Galaxy Note 9, Google Pixel 2 i wersję XL, HTC U12+, Galaxy S9 i chociażby LG G7 czy OnePlus 6.

  Youtube-Signature-740x330  

A gdzie tutaj iPhone X lub iPhone 8? Tego nie wie nikt. Nowe flagowce od Apple oferują praktycznie wszystkie funkcje, które przez Google zostały podane jako czynniki, które klasyfikują urządzenie do grona „YouTube Signature Devices”. Co prawda przyczepić można się do braku obsługi kodeku VP9, umożliwiającego obsługę wideo 4K. Wszystkie filmy są jednak wyświetlane przez aplikację mobilną YouTube na iOS. W dodatku wyżej wymienione urządzenia, takie jak chociażby OnePlus 6 czy LG G7 również nie wspierają rozdzielczości Ultra HD.

  YoutUbe-signature-devcies-740x474  

Czy to kolejne świadome działanie, mające na celu ograniczenie możliwości konkurencji? Podobne problemy w przypadku YouTube pojawiły się na innych przeglądarkach niż Chrome, o czym informował specjalista z Mozilli. Czekamy na rozwój sytuacji.

 
 

Źródło: WCCFTech

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku