Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


85% transakcji kartą MasterCard w Polsce to płatności zbliżeniowe

Pod względem bankowości Polska znajduje się wśród najbardziej innowacyjnych krajów w Europie. Potwierdzają to wyniki MasterCard. Według nich stanowimy drugi kraj, w którym płatności zbliżeniowe są najpopularniejsze. Wyprzedziły nas tylko Czechy.

 

Jeśli mowa o nowoczesne technologie bankowe, nie mamy się absolutnie czego wstydzić. Już 85% wszystkich transakcji przeprowadzanych kartą w przypadku MasterCard to płatności zbliżeniowe, w których kwota bez podawania PIN-u stanowi maksymalnie 50 zł. Wyprzedziły nas tylko Czechy z kosmicznym wynikiem 93%. W całym zestawieniu najbardziej ciekawi fakt, że to właśnie Europa Środkowo-Wschodnia stanowi kolebkę płatności zbliżeniowych. W pierwszej dziesiątce znajdziemy takie kraje, jak Słowacja, Węgry, Czarnogóra, Rumunia, Grecja, Rosja, Białoruś oraz Serbia.

 

Tak dużą popularność zawdzięczamy błyskawicznemu rozwojowi, który pozwolił nam uniknąć niektóre etapy i od razu przeskoczyć na ten „najwyższy poziom”. Dla porównania kraje wysoko rozwinięte, takie jak Szwecja czy Niemcy, mogą pochwalić się odsetkiem transakcji zbliżeniowych na poziomie… kolejno 12 i 15%. Niesamowita różnica.

  platnosci zblizeniowe mastercard  

„Technologia zbliżeniowa przyjęła się w Polsce ze względu na szybkość, wygodę i bezpieczeństwo, które doceniają konsumenci. Dzięki rozpowszechnieniu nowych form płatności zbliżeniowych, jak te mobilne, oraz dalszej rozbudowie infrastruktury płatniczej, możemy wzmocnić swoją pozycję wśród europejskich liderów zbliżeniowości. Popularność tej technologii powinna jeszcze bardziej wzrosnąć, kiedy po podwyższeniu limitu będziemy mogli płacić zbliżeniowo bez PIN-u do 100 złotych” – mówi Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny polskiego oddziału Mastercard Europe.

 

Kiedy możemy spodziewać się podwyższenia limitu do 100 zł? MasterCard uzyskał już zgodę NBP, ale początek płatności z wyższym limitem przewidywany jest na drugą połowę 2019 roku.

 
 

Źródło: MasterCard

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku