Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Amazon rośnie w siłę

Amazon opublikował wyniki finansowe za czwarty kwartał 2017 roku. Co za skok! Co prawda przychód rzędu 60,5 miliarda dolarów nie robi aż takiego wrażenia, ale to czysty zysk z biznesu jest tutaj największym zaskoczeniem.

 

Amazon wie jak robić pieniądze i z tego korzysta. Firma znakomicie prosperuje w coraz większej ilości nisz, oferując konkurencyjne ceny i wysoką jakość usług. Alexa to obecnie jeden z najpopularniejszych asystentów głosowych, zaś sklep internetowy rozrósł się do niesamowitych rozmiarów, wkraczając na coraz to nowsze rynki. CEO koncernu, Jeff Bezos, uważany jest obecnie za najbogatszego człowieka świata, wyprzedzając tym samym Billa Gatesa.

  amazon echo alexa  

Ile więc wyniósł dochód Amazonu? 1,9 miliarda dolarów, co jest zasługą nie tylko rozwoju, ale także cięć podatków przez prezydenta Donalda Trumpa. Znakomity wynik to również zysk w przeliczeniu na akcje, który wyniósł 3,75$ (w czwartym kwartale 2016 roku kwota ta wynosiła 1,54$). Analitycy spodziewali się wyniku na poziomie 1,85$/akcja, co stanowi kolosalną różnicę.

 

Wyniki sprzedaży wzrosły o 31% do poziomu 178 miliardów za rok, co stanowi wzrost o 42 mld względem 2016. Zysk wyniósł 3 mld, o 25% wyższy od tego rok wcześniej (2,4 mld). Amazon nie zamierza zwalniać, o czym mówi sam Bezos. Rozwijana będzie przede wszystkim Alexa.

 
 

Źródło: WCCFTech

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku