Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


AMD przejmuje 10,4% udziału procesorów od Intela

Drugi kwartał 2017 roku AMD na pewno zapisze do udanych. Historyczny wzrost udziału w rynku procesorów to dobitny sygnał tego, że czerwoni wracają do gry.

Może Ryzeny nie biją na głowę i7-7700K pod względem wydajności, OC oraz o wiele niższej ceny, jednak są to solidne procesory. AMD bardzo brakowało takiego kopa, który pozwoliłby na wyrwanie się ze stagnacji. Z początku sporo osób zawiodło się na nowych CPU, ale teraz sytuacja wygląda kompletnie inaczej – to Intel popełnia błędy, zaś czerwoni dyktują warunki gry.

  AMD-Intel-Q3-2017-CPU-Market-Share  

Niech dobitnym potwierdzeniem moich słów będzie powyższy wykres – udział firm w rynku procesorów. Intel nie był tak nisko, zaś AMD (analogicznie) tak wysoko, od prawie dekady!

 

Wszyscy pamiętają jeszcze notowania z poprzedniego kwartału. Wtedy AMD zaprezentowało również wyniki finansowe, które nie napawały optymizmem, zaś inwestorzy wyprzedawali akcje, co mogło doprowadzić firmę na skraj bankructwa. Teraz jednak jest już lepiej i mam nadzieję, że czerwoni czym prędzej wyjdą z dołka i dołożą drugiego sierpowego Intelowi.

  AMD-RYZEN_2  

Zdaniem redakcji WCCFTech, Ryzeny mogą być najbardziej udanym produktem w historii AMD. Obecnie dzięki nim firma posiada 31% udziałów rynkowych. Jeszcze w poprzednim kwartale wartość ta oscylowała w granicach 20,6%. Pierwszy kwartał przyniósł wzrost o zaledwie 2,2%. Teraz, dzięki znacznie bogatszej ofercie procesorów i lepszej dostępności płyt głównych sprzedaż ruszyła pełną parą, a to oznacza tylko jedno – dalszy zysk i wzrost. Miło jest znów zobaczyć godną konkurencję na tym rynku

 
 

Źródło: WCCFTech, opr. własne

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku