Be quiet! jest doskonale znanym producentem wszystkim fanom cichych komputerów. Ma w swojej ofercie wiele obudów, zasilaczy, wentylatorów, chłodzeń powietrznych, a od jakiegoś czasu dołączyły do nich również coolery AiO. Portfolio tej firmy jest bardzo jasno podzielone. Znajdziemy tu produkty z serii podstawowej, premium oraz high-end – ten podział pozwala na jasne ukierunkowanie produktów, co ma swoje odwzorowanie w cenie. Skupmy się jednak na gabarytowo największych produktach z oferty niemieckiego producenta, a mianowicie na obudowach.
Lioncast to świeża firma wywodząca się od zachodnich sąsiadów. Swoje produkty zaprezentowała w 2017 roku, jednak do sprzedaży trafiły one dopiero pod koniec roku. W swoim asortymencie posiada peryferia dla graczy, a dzisiaj przyjrzę się ich headsetowi – Lioncase LX50, który do złudzenia przypomina konkurencyjne modele, od dłuższego obecne na rynku.
Większość osób żyjących cały czas w biegu, przemieszczających się między wieloma lokalizacjami, nadal pragnie zachować stały dostęp do internetu. Wynika to z różnych pobudek, jednakże zazwyczaj sprowadza się to do wymagań biznesowych by być cały czas online. Istnieje wiele ciekawych rozwiązań dla tak specyficznego grona odbiorców, lecz zazwyczaj sprowadza się to do własnego, łącza LTE w połączeniu mobilnym routerem. Takie rozwiązanie ma oczywiście wiele zalet, takich jak: kompaktowe rozmiary, zasilanie bateryjne i oczywiście możliwość podłączenia kilku urządzeń jednocześnie.
Niektóre źródła donoszą, jakoby AMD szykowało nowe wersje kart graficznych RX Vega. Mowa o Vega 28 i Vega 32, które miałyby zastąpić GPU z serii RX 500.
Informacje pochodzą z Korei Południowej i bazują na certyfikatach RRA, o których informowało WCCFTech 22 września. Wystarczy pomnożyć wyżej wspomniane liczby w oznaczeniach przez 64 i otrzymujemy liczbę jednostek cieniujących dla konkretnych modeli – 1792 dla Vega 11 Pro (tutaj Vega 28) oraz 2048 dla Vega11 XT (tutaj Vega 32).
Teraz jednak pojawia się pewna zagadka. Karty mają być wyposażone w 4 GB drogiej pamięci HBM2. To oznacza z kolei, że producent musi zastosować szynę 1024-bit. W zaistniałej sytuacji cena owych urządzeń oscylować będzie w okolicach poziomu GTX 1060. Rywalizacja może okazać się problematyczna, patrząc chociażby na porównanie wydajności Vegi 56 i GTX 1070, którego dokonał Black.
Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…