Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


AMD Vega pojawi się jeszcze w tym roku?

Capsaicin-AMD-RTG-Radeon-GPU-Polaris-Vega-Roadmap

Z oryginalnych planów wydawniczych AMD wynikało, że architektura Vega miała mieć premierę jeszcze w tym roku. W połączeniu z plotkami wskazującymi na wydanie Vega 10 w październiku, mieliśmy nadzieję, że AMD wkrótce będzie miało konkurenta dla GTX 1080. Niestety Kanadyjczycy zaprzeczyli wspomnianym informacjom i zapewniali o premierze na początku 2017 roku, jednak najnowsze informacje dają promyk nadziei na wydanie GPU jeszcze w tym roku. Uff, trochę to wszystko skomplikowane, nieprawdaż?


Według źródła, karty graficzne oparte na architekturze Vega 10 będą wydane w tym roku i skierowane na rynek profesjonalny. Ma to sens, ponieważ oznaczałoby to, że informacje o premierze w pierwszy kwartale 2017 była prawdą, tylko chodziło o karty konsumenckie. Wydanie nowej architektury w GPU dla profesjonalistów jest dobrym posunięciem, szczególnie mając na uwadze duży rozmiar rdzenia i pamięci HBM2. Kiepski uzysk oznacza wyższe ceny, które profesjonaliści są w stanie ponieść, a przeciętni konsumenci już nie bardzo.


Oczywiście pomimo tego, że nowe karty nie będą przeznaczone do użytku domowego, na pewno część entuzjastów będzie miało okazję je przetestować. Da nam to podgląd na to, jak będą wygladały karty, które trafią na rynek na początku 2017 roku. Najwyższy model ma posiadać bowiem 16GB pamięci HBM2, lecz będą też bardziej okrojone wersje. Miejmy nadzieję, że AMD nie każe nam długo czekać na wersję z pod szyldu Radeon.


Źródło: Eteknix.com

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Nowa klawiatura od Dark Project KD87A Skeleton
Data publikacji:
19.05.2023
Autor publikacji:
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku