Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Apple warte ponad 1 bilion dolarów

Gigant z Curpentino przebił sufit. Najnowsze wyniki finansowe dały kolejnego kopa Apple i w notowaniach giełdowych firma osiągnęła rekordową wartość 1 biliona dolarów. Jedna akcja korporacji jest obecnie warta 207,39$.

 

Wartość Apple rośnie od wtorku, kiedy to gigant pochwalił się ze światem swoimi wynikami finansowymi. Z początku mówiliśmy, że być może Microsoft przebije granicę jako pierwszy, lecz firmie z Curpentino udało się wyprzedzić zarówno jego, jak i Amazon.

 

Jak wygląda wzrost na przestrzeni lat? Od 2007 roku, czyli roku premiery pierwszego iPhone’a, Apple urosło o 1100%. Całkowity wzrost wartości od roku 1980, kiedy to korporacja pojawiła się na liście, jest jeszcze ciekawsza. To aż 50 tysięcy procent!

  jak rosło apple  

Eksperci doszukują się przyczyny takiego wzrostu w niczym innym, jak polityce śp. Steve’a Jobsa. To on nakreślił cały plan rozwoju marki i to on sprawił, że Apple pokochały setki milionów osób na całym świecie. Apple zbiera żniwo znakomitych działań Jobsa, które są kwintesencją doskonałości prowadzenia firmy dla wielu współczesnych ludzi. Te żniwa trwają do dzisiaj i kto wie, czy w ogóle kiedykolwiek się skończą.

 

Czy to jednak pierwsza firma w historii, która osiągnęła taką wartość? Nic bardziej mylnego. Warto wspomnieć tutaj o takich korporacjach, jak PetroChina, która tę barierę przekroczyła już w 2007 roku. Jej udziały przejęło jednak w większości państwo.

 

Jeśli spojrzymy jeszcze bardziej w głąb historii, doszukamy się ciekawszych informacji. Firma IBM w 1967 roku wyceniana była na 193 mld dolarów, co ówcześnie dawałoby około 1,2 bln! Nie można pominąć także Saudi Aramco, saudyjskiej firmy odpowiedzialnej za wydobycie i transport ropy naftowej. Jej wartość szacuje się na 1,25-10 bln $. Wszelkie rekordy (jeśli chodzi o udokumentowaną wartość) pobiła jednak Holenderska Kompania Wschodnioindyjska, która w 1637 roku posiadała majątek o wartości 78 mln guldenów, co w 2012 roku przekładałoby się na… 7,4 bln dolarów.  


 

Źródło: BBC, NNTFI.pl

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku