Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Ile kosztuje stworzenie iPhone X?

Brak ramek, nowe technologie oraz ekran OLED z pewnością wpływają na koszty produkcji najnowszego smartfona Apple. Czy jednak iPhone X, kosztujący 999 dolarów, rzeczywiście jest wart tych pieniędzy? To raczej pytanie retoryczne, za to my wiemy, ile kosztuje jego produkcja.

 

Marża Apple zawsze była jedną z najwyższych wśród producentów sprzętu elektronicznego. Firma jednak przez większość czasu produkowała urządzenia, stające się wzorem dla innych. Ta sytuacja się zmieniła – w końcu iPhone X nie jest pierwszym bezramkowym smartfonem. To jednak nie przeszkodziło gigantowi z Curpentino wyznaczyć rekordowej sugerowanej ceny detalicznej za telefon z nadgryzionym jabłuszkiem.

 

Wiemy tyle, że koszty produkcji kolejnych generacji iPhone’ów rosną. Wciąż są to jednak dość niskie wartości, jeśli chodzi o koszt materiałów i produkcji. Należy pamiętać, że do tego dochodzą koszty badań i projektowania, logistyki, marketingu i inne czynniki, które wpływają na ostateczną cenę telefonu. Serwis Statistica przygotował specjalny wykres, porównujący koszty produkcji ostatnich iPhone’ów. Aby wyprodukować model X, trzeba było liczyć się z wydatkiem 370,25$.

  statistica koszty produkcji iphone  

Co to oznacza? Dla porównania, koszt iPhone 8 Plus wyniósł około 295 dolarów. Całą różnicę stanowi więc ekran OLED oraz zmieniony design. Co więcej, producentem ekranu jest Samsung, czyli największy konkurent Apple. Biorąc pod uwagę poprzednie wersje iPhona z ich marżami, sporą różnicę w kosztach produkcji oraz „powiew świeżości” poprzez pozbycie się ramek, cena 5000 zł w Polsce wydaje się znośna. Znośna przynajmniej dla części osób, bowiem na przykład taki Xiaomi Mi Mix 2 w naszym kraju kosztuje (w porównaniu do iPhone X) śmieszne 2200 zł.

 
 

Źródło: Statistica, CNET (fot. wyr.)

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku