Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Apple przekształca swoje portfolio, dodając starsze urządzenia

Na prezentacji Apple pokazało trzy nowe smartfony, ale także postanowiło zaprezentować jeden slajd, który może okazać się dość szczegółowy dla klientów, którzy nie chcą wydawać 750 dolarów na najtańszą wersję nowego modelu.

 

iPhone Xs oraz Xs MAX to elitarna półka, iPhone XR niby dla wszystkich, ale jednak wciąż drogi. Co na to Apple? Gigant z Curpentino odpowiedział jeszcze w trakcie prezentacji tym oto slajdem:

  38  

Prezentacja Apple zaowocowała nie tylko premierą nowych smartfonów, ale także obniżkami cen tych starszych. O takim zabiegu mogliśmy już pomyśleć podczas prezentacji tego, jak urządzenia Apple są eko-przyjazne. Wtedy padło stwierdzenie, że firma dba o długość życia swoich produktów. Czego nie można im odmówić, wspominając o iOS 12 dla iPhone 5S.

 

W jaki sposób zatem zaoferować tańsze iPhone’y dla ludzi, którzy nie chcą wydawać kroci na nowy telefon? Proste – sprzedać im zeszłoroczne, lub dwuletnie flagowce. W ten oto sposób dwuletni już iPhone 7 wyceniony został na 450 dolarów, zaś iPhone 8 na 599 dolarów. Niższe kategorie cenowe zapełnione.

   

Dlaczego jednak Apple postanowiło wspomnieć o tym fakcie i zaoferować wciąż bardzo dobrą i szybką siódemkę za niższą kwotę? Odpowiedź znajdziemy w statystykach sprzedaży telefonów za I kwartał 2018 roku:

  ranking-najlepiej-sprzedajacych-sie-smartfonow-1Q-2018  

iPhone 7 sprzedawał się lepiej nawet od budżetowych konstrukcji, takich jak Xiaomi Redmi 5A czy też inne z serii Redmi. Oczywiście mówimy tutaj o pojedynczych modelach, a nie całych seriach. Wtedy półtoraroczna siódemka sprzedawała się lepiej niż najnowszy Galaxy S9 oraz inne flagowce (nie wliczając w to oczywiście innych produktów Apple).

 
 
Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku