Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


ASUS zapowiada limitowaną, złotą edycję GTX 980 z okazji 20-lecia produkcji kart graficznych

W tym roku firma ASUS obchodzi 20 lat istnienia na rynku kart graficznych. Przez ten czas zdobyła uznaną pozycję, a jej produkty są jednymi z najczęściej nagradzanych. Znana jest z wdrażania w swoich modelach innowacyjnych technologii, a tę okrągłą rocznicę świętuje wprowadzając na rynek limitowaną, złotą edycję GTX 980, która otrzymała jeszcze szybsze taktowanie i białą kartę GTX 970 Turbo.   20th Anniversary Gold Edition GTX 980 wyposażona została w procesor graficzny NVIDIA® GeForce® GTX 980 taktowany zegarem w trybie przyśpieszonym na poziomie 1431 MHz. Nie zabrakło w niej także z autorskich rozwiązań jak: Memory Defroster, chłodzenie DirectCU, technologia wentylatorów 0dB, moduł regulacji napięcia Digi+ z komponentami Super Alloy Power oraz system monitorowania i regulacji ustawień systemu GPU Tweak. To właśnie opracowywanie takich technologii pozwoliło ASUSowi osiągnięcie wiodącej pozycji w produkcji najszybszych, najlepiej chłodzonych i najcichszych krat graficzne na rynku. Droga do dostarczania użytkownikom najlepszych konstrukcji rozpoczęła się w 1996 roku. W kolejnych latach, wraz z nowymi generacjami zarówno gracze, overclockerzy, użytkownicy domowi, czy firmy mogły cieszyć się coraz większymi możliwościami. Dbanie o jakość i wydajność umożliwiło firmie ASUS zbudowanie mocnej pozycji produkowanych przez nią kart graficznych, zarówno w oczach konsumentów, jak i dziennikarzy. Gracze i wymagający klienci wybierają je ze względu na wysokie osiągi. ASUS tworzy najlepiej sprzedające się i zdobywające liczne nagrody karty graficzne, jest też najpopularniejszą marką w testach 3DMark® wśród użytkowników strony HWBot.[1] Kroki milowe ASUSa na rynku kart graficznych:
  • 1998: ustanowienie nowego standardu branżowego poprzez opracowanie pierwszej karty graficznej z radiatorem wyposażonym w wentylator, który zapewniał optymalne chłodzenie i stabilność.
  • 2002: wprowadzenie na rynek pierwszej karty graficznej z wysokiej jakości, czarnym obwodem drukowanym.
  • 2007: dołączenie do oferty pierwszej zewnętrznej karty graficzną – XG Station. Wyposażona została w pokrętło pozwalające użytkownikom na regulowanie taktowania oraz wyświetlacz informujący o aktualnych parametrach jak: temperatura procesora graficznego i prędkość wentylatorów.
  • 2008: pierwsza karta graficzna z serii Republic of Gamers (ROG) – ROG Matrix EN9600/EN9800 GT. Oferowała przyjazny dla użytkownika system przetaktowywania i wysokie osiągi fabryczne, ustanawiając tym samym standard dla wszystkich przyszłych kart graficznych ROG.
  • 2010: pierwsze na rynku rozwiązanie chłodzące z wykorzystaniem przewodów cieplnych stykających się bezpośrednio z procesorem graficznym.
  • 2011: opracowanie komponentów Super Alloy Power, które zapewniają maksymalną wydajność i żywotność z minimalną utratą energii i niską temperaturą. Komponenty Super Alloy Power są do dziś używane we wszystkich kartach graficznych firmy ASUS.
  • 2013: wprowadzenie na rynek pierwszego zastosowanego bezpośrednio w kartach graficznych, hybrydowego rozwiązania chłodzącego cieczą i powietrzem.
  • 2014: zapoczątkowanie serii Strix, w której technologia DirectCU została ulepszona poprzez innowacyjne rozwiązanie wentylatorowe 0dB. Pozwala ono użytkownikom grać w całkowitej ciszy.
  DOSTĘPNOŚĆ I CENY Karta ASUS GTX 980 Gold Edition będzie dostępna w Polsce pod koniec kwietnia 2015 roku. Data wprowadzenia serii Turbo do polskiej dystrybucji nie została jeszcze potwierdzona.   Profil Facebook ASUS Polska: https://www.facebook.com/ASUS.Polska Profil Facebook ASUS Republic of Gamers Polska: https://www.facebook.com/RepublikaGraczy  
SPECYFIKACJA[2] ASUS GTX 980 Gold Edition
Silnik graficzny NVIDIA® GeForce® GTX™ 980
Magistrala PCI Express® 3.0
OpenGL OpenGL® 4.4
Pamięć grafiki 4GB GDDR5
Taktowanie GPU 1431MHz
Rdzenie CUDA 2048
Taktowanie pamięci 7010MHz (GDDR5)
Interfejs pamięci 256-bit
Wyjście DVI 1 x Natywny Dual-link DVI-I
Wyjście HDMI 1 x Natywne HDMI 2.0
Zgodność z HDCP Tak
DisplayPort 3 x Natywny DisplayPort 1.2
Dołączone adaptery/kable 1x Adapter DVI – VGA
Dołączone oprogramowanie ASUS GPU Tweak i sterowniki
 ASUS_GTX_980_Gold_Edition
ASUS Turbo GTX 970
Silnik graficzny NVIDIA® GeForce® GTX™ 970
Magistrala PCI Express® 3.0
OpenGL OpenGL 4.4
Pamięć grafiki 4GB GDDR5
Taktowanie przyspieszone GPU 1228MHz
Taktowanie podstawowe GPU 1088MHz
Rdzenie CUDA 1664
Taktowanie pamięci 7010MHz
Interfejs pamięci 256-bit
Wyjście DVI 1 x Natywny Dual-link DVI-I 1 x Bezpośredni dual-link DVI-D
Wyjście HDMI 1 x Natywne HDMI 2.0
Zgodność z HDCP Tak
DisplayPort 1 x Natywny DisplayPort 1.2
Dołączone oprogramowanie ASUS GPU Tweak i sterowniki
ASUS_Turbo_GTX970_Gaming_Graphics_Card ### O firmie ASUS Firma ASUS jest producentem najlepiej sprzedających się i najczęściej nagradzanych płyt głównych oraz jedną z trzech firm będących w światowej czołówce pod względem liczby sprzedanych notebooków. ASUS projektuje i wytwarza produkty, które idealnie zaspokajają potrzeby dzisiejszego domu i biura. Firma posiada bogate portfolio na które składają się płyty główne, karty graficzne, napędy optyczne, monitory, stacjonarne komputery osobiste, komputery All-in-One, notebooki, netbooki, serwery, urządzenia multimedialne, rozwiązania bezprzewodowe, urządzenia sieciowe, tablety i smartfony.  Firma ASUS zdobyła w 2014 roku 4256 nagród, i to właśnie jej przypisywane jest zrewolucjonizowanie przemysłu komputerowego dzięki komputerom Eee PC™. Firma zatrudnia ponad 12500 pracowników, w tym światowej klasy zespół badawczo-rozwojowy złożony z 3800 inżynierów. W 2013 roku dochód firmy wyniósł ok. 14 mld dolarów amerykańskich.   [1] Na podstawie rankingu na stronie HWBOT z dnia 13 stycznia 2015 roku [2] Specyfikacje, zawartość i produkty mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Mogą też różnić się w zależności od kraju. Rzeczywista wydajność może się różnić w zależności od aplikacji, sposobu użycia oraz innych czynników. Pełna specyfikacja jest dostępna na stronie http://www.asus.com Źródło Asus  
Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Nowa klawiatura od Dark Project KD87A Skeleton
Data publikacji:
19.05.2023
Autor publikacji:
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku