Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


BASIS PRZEDSTAWIA PEAK™ — SMARTWATCH MONITORUJĄCY SEN I AKTYWNOŚĆ FIZYCZNĄ

Produkt nowej generacji z jeszcze dokładniejszym pomiarem rytmu serca, w formie stylowego smartwatcha z ekranem dotykowym. Pierwsza premiera produktu od czasu przejęcia Basis przez firmę Intel

  SAN FRANCISCO, 2 października 2014 — Basis (www.mybasis.com), firma należąca do Intela i lider technologii „wearable” do noszenia na ciele, zaprezentowała nową generację smartwacha monitorującego sen i aktywność fizyczną Basis Peak™. Stylowe urządzenie z ekranem dotykowym wykorzystuje ulepszoną technologię czujników, by zapewnić monitorowanie rytmu serca przez cała dobę, również w trakcie ćwiczeń, bez konieczności korzystania z paska na klatce piersiowej. W modelu Peak firma Basis wprowadza niepowtarzalne połączenie automatycznego śledzenia aktywności, zaawansowanej analizy snu i nawyków użytkownika, po to, aby ułatwić zmianę zachowań, poprzez dostarczanie najbardziej kompleksowego obrazu snu i treningów spośród wszystkich produktów tego rodzaju.   Basis Peak będzie dostępny od listopada w cenie 199,99 dolarów. Podczas projektowania urządzenia firma Basis stworzyła nowy optyczny moduł pomiaru tętna, stosując bardziej zaawansowany sensor o większej precyzji. Peak stale monitoruje ruch, potliwość i temperaturę skóry.  Takie wieloczujnikowe podejście w połączeniu z technologią Basis BodyIQ umożliwia automatyczne wykrywanie chodzenia, biegania, jazdy na rowerze, fazy snu, jakości snu i innych parametrów. Nawet przy nieprzerwanej aktywności tych czujników Peak pracuje na baterii do czterech dni, co jest bardzo dobrym rezultatem, w porównaniu z większością urządzeń „wearable” dostępnych obecnie na rynku. Peak jest wodoszczelny do 5 atmosfer i można go nosić podczas pływania. W przyszłości będzie również mógł wyświetlać powiadomienia o rozmowach przychodzących i SMSach z telefonu z systemem iOS lub Android.   „Od czasów naszego pierwszego produktu Basis wciąż ustanawia wysokie standardy, oferując bogactwo danych i informacji dotyczących zarówno ćwiczeń, jak i snu” — powiedział Jef Holove, dyrektor generalny Basis. „Teraz dzięki Peak udało nam się osiągnąć jeszcze wyższy poziom wydajności i rozszerzonej funkcjonalności, oferując wszystko w jednym urządzeniu, aby pomóc ludziom żyć zdrowiej w dzień i w nocy, w pracy lub na treningu”.   „Intel jest innowatorem w dziedzinie technologii noszonych, dlatego jesteśmy przekonani, że postęp technologiczny w produkcie Basis nowej generacji trafi w potrzeby i oczekiwania użytkowników” — powiedział Michael Bell, wiceprezes i dyrektor generalny New Devices Group w firmie Intel. „Wraz z wprowadzeniem Peaka firma Basis poszerzyła granice tego, co urządzenie monitorujące aktywność fizyczną i sen może zaoferować, dostarczając użytkownikom prawdziwie praktyczne informacje i dane, które zmieniają i ulepszają ich zwyczaje”.   Zaawansowane technologie w stylowej obudowie Peak wykorzystuje istotne ulepszenia technologiczne i inżynieryjne, czerpiąc zarazem z najlepszych zaawansowanych możliwości monitorowania ćwiczeń i snu opracowanych przez Basis. Wśród funkcji znalazły się m.in.:  
  • Inteligentne śledzenie aktywności i snu dzięki BodyIQ — inteligentne rozwiązania wbudowane w pierwotny system firmy Basis do monitorowania treningu i snu znajdą się również w Peaku. Obejmują one technologię BodyIQ z unikalnymi algorytmami, która pozwala na automatyczne śledzenie snu i aktywności fizycznej (chodzenia, biegania i jazdy na rowerze), a także rozwiązanie Advanced Sleep Analysis, które analizuje fazy REM, głębokiego i płytkiego snu oraz problemy z zaśnięciem, przerwy i jakość snu.

  • Wysokiej klasy konstrukcja z możliwością dopasowania — Peak cechuje się eleganckim wyglądem i kutym, aluminiowym korpusem z ekranem dotykowym z Gorilla Glass 3™ – wodoodpornym do 5 atmosfer – oraz miękkimi, oddychającymi opaskami silikonowymi, które można indywidualnie dopasować. Peak będzie początkowo dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: matowa czarna koperta z czarnym paskiem z czerwonymi dodatkami lub szczotkowana srebrna koperta z białym paskiem z szarymi akcentami. Standardowe zegarkowe zaczepy o szerokości 23 mm pozwalają również użytkownikom na wybór własnych pasków.
 
  • System zdrowych nawyków — Peak będzie nie tylko nieustannie monitorował aktywność fizyczną, ale również dodatkowo motywował użytkownika do utrzymywania zdrowego trybu życia i ułatwiał mu to. Pomagając użytkownikom w wyznaczaniu konkretnych celów, takich jak chodzenie spać codziennie o tej samej porze czy wstawanie zza biurka raz na godzinę podczas pracy, system zdrowych nawyków automatycznie dostosowuje się do postępów użytkownika, aby zagwarantować, że cele są osiągalne, a nawyki utrwalone.
 
  • Powiadomienia — Peak dzięki połączeniu ze smartfonem z systemem Android lub iOS może wyświetlać powiadomienia tak jak smartwatch – w tym o rozmowach przychodzących i wiadomościach. Funkcje te będą dostępne w ramach darmowej aktualizacji dla wszystkich nabywców Peaka, z czasem będą dodatkowo rozbudowywane. Urządzenie może informować o nowych powiadomieniach również za pomocą wibracji.
 
  • Zoptymalizowany pod urządzenia mobilne — aplikacje Basis dla systemów iOS i Android będą sterować konfiguracją urządzenia i danymi do wyświetlania przez cały dzień. Oprócz podstawowych wskaźników, takich jak kroki, kalorie oraz aktywność BodyIQ (trening i sen), mobilna aplikacja wyświetli szczegółowe informacje nt. snu, aktywności i nawyków, by użytkownicy trzymali rękę na pulsie.
  Poprzednie opaski Basis, łącznie z B1 i Carbon Steel Edition, będą wciąż wspierane, ale nie będą już dostępne w sprzedaży. Konta użytkowników i ich dane zostaną zachowane w przypadku tych właścicieli, którzy zdecydują się przejść na Peak.   Aby uzyskać więcej informacji na temat Basis Peak, akcesoriów i darmowych aplikacji, a także najnowsze wieści o produktach, zajrzyj na: www.mybasis.com. Basis Peak (1) Basis Peak (2) Basis Peak (3)
Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Nowa klawiatura od Dark Project KD87A Skeleton
Data publikacji:
19.05.2023
Autor publikacji:
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku