Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Fallout 76 nie pojawi się na Steamie

Fallout76_HeroCarousel_Desktop-DAWN_1400x459-01-v1  

Na platformie Steam nie znajdziemy gry Fallout 76 – tak wynika z odpowiedzi Bethesdy. Studio chce zebrać wysokie zyski ze swojego najnowszego dzieła i nie zamierza się dzielić nimi z pośrednikami. To dość zrozumiałe postępowanie, zważywszy na to, że kolejna odsłona postnuklearnego świata nakierowana będzie na grę online.

 

Bethesda poczuła się na tyle silna, że postanowiła sama uruchomić serwis dystrybucji cyfrowej dla swojego najnowszego dziecka – Fallouta 76, o którym nieco pisaliśmy z okazji targów E3. Wiadomo, w przypadku mniejszych firm Steam to swego rodzaju furtka do szerokiego grona publiczności i szansa na zyskanie rozpoznawalności oraz sporych pieniędzy. Tutaj jednak mamy do czynienia z marką samą w sobie.

 

Rezygnacja ze Steama przy tak dużej rozpoznawalności studia oraz samej serii Fallout wydaje się słusznym ruchem, albowiem, jak powszechnie wiadomo, pośrednicy zawsze chcą część zysków. W przypadku gier internetowych dochodzą dodatkowe płatności, za które Bethesda może zgarnąć jeszcze więcej, niż w przypadku sprzedaży samej gry. Skąd jednak udało się pozyskać takie informacje? Z FAQ odnośnie bety Fallouta 76. Gra zadebiutuje na konsolach Xbox One i PlayStation 4, a także na PC. W przypadku komputerów znajduje się informacja, że grę otrzymamy tylko przez serwis Bethesda.net. Ot, taka ukryta nowinka.

  bethesda fallout 76 na PC tylko przez Bethesda.net  

Trend pozbywania się pośredników u większych graczy widzimy nie tylko na PC. Również w przypadku gier mobilnych – wydawca FOrtnitezrezygnowało z obecności gry w Google Play. Być może Bethesda postanowiła podążać śladami Epic Games?

 
 

Źródło: TechPowerUp

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje
TEST Cougar Minos X5
Data publikacji:
17.10.2018
TEST Optoma UHD65
Data publikacji:
31.10.2018
TEST Cougar Revenger S
Data publikacji:
31.10.2018

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku