Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Bitfenix Prodigy M – teraz możesz więcej!

Świat komputerów zdecydowanie się zmienił gdy na rynek weszła obudowa BitFenix Prodigy. Pozwoliła ona zobaczyć, że nie tylko duże płyty główne ATX nadają się do highendowych komputerów, ale można także taki zestaw stworzyć na małej płycie Mini-ITX. Patrząc na liczbę rekomendacji w sieci i w gazetach, to zdecydowanie Prodigy przebiła jakąkolwiek obudowę w historii, licząc nawet starego poczciwego Dragona. Wydawało się, że jest to wręcz idealna obudowa patrząc na wymiary i możliwości, które oferuje. Czy można ulepszyć coś, co jest już idealne? BitFenix skorzystał z japońskiej filozofii Kaizen, która polega na niekończącym się procesie polepszania.

Dzisiaj producent wypuszcza ulepszony model o nazwie Prodigy M, który pozwala w środku montować płyty główne już nie tylko Mini-ITX, ale także o wiele większe microATX. Ilość slotów na karty rozszerzeń PCI lub PCIe została zwiększona z dwóch do pięciu. Umożliwia to już nie tylko zainstalowanie dwóch wąskich kart graficznych jak w starym modelu, ale skorzystanie z prawdziwych kilkuslotowych pełnych możliwości SLI i CrossFireX. Dla osób, którym starczy jedna mocna karta graficzna jest pełno miejsca gdzie można dołożyć kartę muzyczną, tuner telewizyjny, kontroler RAID, kartę sieciową bezprzewodową czy nawet kartę do zamontowania dodatkowych dysków SSD. Możliwości rozbudowy systemu przy pięciu slotach na karty są po prostu ogromne.

Zawsze się mówi, że jak ktoś coś dodał nowego to na pewno kosztem czegoś innego. W Prodigy M te powiedzenie zupełnie się nie sprawdza. Maksymalna długość kart graficznych wynosi jeszcze więcej niż wcześniej – 320mm. W obudowie jest miejsce nadal na pełny zasilacz ATX, napęd lub panel 5.25”, dyski 3.5” i 2.5”. Jakby tych ulepszeń jeszcze było mało to maksymalna wysokość chłodzenia na procesor została zwiększona z 175mm do 180mm, przez co do chłodzenia komputera możemy użyć naprawdę konkretnych cichych radiatorów, a nie niskiego gwizdka, od którego hałasu można z czasem oszaleć. Dla maniaków chłodzenia wodnego znajdzie się miejsce na dwie chłodnicę 240mm o maksymalnej grubości 27mm, które w tym momencie bez problemu schłodzą wielordzeniowy procesor i najbardziej grzejące się karty graficzne.

To jeszcze nie koniec. Następną nowością w Prodigy M jest wbudowany na dole tak zwany Heat Shield, który uniemożliwia gorącemu powietrzu wychodzącemu na dole z zasilacza, dostawać się z powrotem do środka komputera.

Obudowa BitFenix Prodigy M będzie oferowana we wrześniu w Polsce w kolorze czarnym lub białym. Producent ten jednak zawsze był znany z tego, że można u niego dopasować sprzęt do swojego gustu lub stylistyki biura / pokoju. Dodatkowo osobno więc można dokupić wymienne panele przednie w ośmiu różnych odcieniach.

    Dane techniczne:
 • Nazwa: Obudowa BitFenix Prodigy M
 • Kolor: Czarny (jak wewnątrz, tak na zewnątrz) Biały (jak wewnątrz, tak na zewnątrz)
 • Kod EAN: 4716779444582 4716779444599
 • Kod producenta: BFC-PRM-300-KKXSK-RP BFC-PRM-300-WWXKW-RP
 • Materiał: Stal, FyberFlex, Softouch
 • Wymiary: 250 x 404 x 359 mm (szerokość x wysokość x głębokość)
 • Waga: 7 kg
 • Obsługiwane płyty główne: micro-ATX, Mini-ITX
 • Miejsce na zasilacz: Standardowy ATX (na dole)
 • Razem miejsca na wentylatory: 2x 120mm (góra) 2x 120mm lub 1x 200mm lub 1x 230mm (dół) 1x 120mm lub 1x 140mm (tył)
 • Zainstalowane wentylatory: 1x 120mm (przód, 1000 obr/min, 73,5 m3/h, maks. 20 dBa) 1x 120mm (tył, 1000 obr/min, 73,5 m3/h, maks. 20 dBa)
 • Filtry przeciwkurzowe: 1x z przodu 1x na górze
 • Miejsca na chłodnice od chłodzenia wodnego: 1x 240mm (góra, maksymalna grubość 27mm, zamiast 1x 5.25”) 1x 240mm (dół, maksymalna grubość 27mm)
 • Miejsca na dyski i napędy: 1x 5.25” (zewnętrzny, zdejmowalna tacka wewnętrzna) 4x 3.5” (wewnętrzne, 2+2) 5x 2.5” (wewnętrzne, 3+2)
 • Miejsca na karty PCI, PCIe: 5 sztuk
 • Porty: 2x USB 3.0 (podłączenie wewnętrzne do płyty głównej) 1x Wyjście słuchawkowe 1x Wejście mikrofonowe
 • Maksymalna długość kart graficznych: 320mm
 • Maksymalna wysokość chłodzenia na procesor: 180mm (160mm z klatką na HDD)
 • Maksymalna długość zasilacza: 160mm
 • Maksymalna wielkość płyty głównej: 244 x 244mm
 • Cechy dodatkowe: FyblerFlex Composite Handles – uchwyty do przenoszenia SofTouch Surface Treatment Wyjmowana klatka na HDD i SSD Nowy Heat Shield przeciw gorącemu powietrzu
Sugerowana cena detaliczna: 339 zł brutto Źródło: Caseking Bitfenix_Prodigy_M_biala   Bitfenix_Prodigy_M_czarna  
Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Nowa klawiatura od Dark Project KD87A Skeleton
Data publikacji:
19.05.2023
Autor publikacji:
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku