Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Blackberry kończy z działalnością na rynku smartfonów!

Przedsiębiorstwo Blackberry, znane również jak RIM, ogłosiło, że nie będzie już produkować sprzętu takiego jak smartfony czy tablety. Jest to bardzo istotna informacja w szczególności dla fanów marki. Kanadyjska firma była jedną z ostatnich, które stosowały fizyczne klawiatury w swoich telefonach. Zamiast produkcji sprzętu, RIM ma zamiar skupić się na rynku usług software.

BlackBerryFall-1 (1)

Jednym z głównych przyczyn upadku tak dużego koncernu jakim było Blackberry z pewnością okazał się brak innowacji. Od lat kanadyjczycy stawiali na sprawdzone rozwiązania, dzięki którym firma RIM stała się tak popularna. W erze przed smartfonami, telefony z bardzo ciekawym gładzikiem oraz wygodną klawiaturą miały szansę na pełen sukces. Po premierze iPhone’a w 2007 roku, rynek się zmienił czego władze spółki nie zauważyły.


Seria porażek takich jak tablet „Playbook” oraz najnowsze smartfony, które technicznie odbiegały od czołówki innych producentów spowodowały, że Reaserch in Motion nie zyskiwało nowych klientów. Część obecnych przesiadła się na nowsze rozwiązania dla biznesu, takie jak te implementowane przez Apple w systemach iOS. Jeden z ostatnich bastionów popularności Blackberry – komunikator Blackberry Messanger stał się dostępny jakiś czas temu również dla innych systemów operacyjnych.


Jest to na pewno smutna wiadomość, wielu użytkowników ma sentyment do „jagódek”. Były one w pewnym momencie marzeniem każdego biznesmena, pozwalając na wiele czynności zarezerwowanych wyłącznie dla komputerów osobistych. Mieliście kiedyś okazję korzystać ze sprzętu Blackberry?


Źródło: Extremetech.com

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Nowa klawiatura od Dark Project KD87A Skeleton
Data publikacji:
19.05.2023
Autor publikacji:
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku