Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Polacy blokują reklamy na potęgę

Coraz bardziej agresywne metody wyświetlania reklam skończyły się tragicznie dla firm. Jak wynika z ostatniego raportu OnAudience, jesteśmy światowymi liderami w kwestii blokowania materiałów marketingowych.

 

Niemal połowa, bo aż 46% wszystkich reklam jest w naszym kraju blokowane przez specjalne programy. Stanowi to ośmioprocentowy wzrost w stosunku rok do roku. Cztery punkty procentowe mniej od nas uzyskała Norwegia. Za nią są Niemcy, Dania, Wielka Brytania, Irlandia i inne.

  blokowanie reklam wg krajów  

Eksperci szacują, że w tym roku przez programy blokujące reklamodawcy stracili około 42 miliardy dolarów. To aż 16 mld więcej w porównaniu z 2016. W e-commerce z adblocków korzystają kupujący (38% grupy), klienci przeglądający produkty (34% grupy) oraz sami odwiedzający (32% grupy). To może być znak, że coraz więcej osób blokuje reklamy w różnych momentach procesu zakupowego. Im bliżej do zakupu, tym więcej blokowanych reklam.

 

Nic nie wskazuje na to, aby trend blokowania reklam przestał się rozwijać. Nic dziwnego – tak inwazyjne metody reklamowania produktów i usług w Internecie musiały skończyć się bojkotem. Nadzieją dla reklamodawców wciąż pozostaje rynek mobilny, na którym adblocking nie jest jeszcze tak popularny. Niemniej wkrótce może się okazać, że również na telefonach wielu osób pojawią się narzędzia blokujące. Wyjściem dla firm marketingowych pozostaje więc tylko zmiana reklam na bardziej przyjazne użytkownikowi.

 

Źródło: OnAudience

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku