Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Brian Krzanich znika ze stanowiska CEO Intela

Nogi kolosa zaczynają się chybotać? Brian Krzanich zrezygnował ze sprawowania funkcji CEO Intela. Jego miejsce zajmie tymczasowo Robert Swan, dotychczasowy dyrektor finansowy.

 

Wokół Briana Krzanicha pojawiło się wiele kontrowersji, zaś te ostatnie sugerowały, że raczej niedługo straci on swoje stanowisko. Tak się też stało, co potwierdza oficjalna informacja od Intela. Dlaczego? Pierwsze na myśl nasuwają się ww. kontrowersje. Nietrudno się wysnuć taką hipotezę, mając na uwadze chociażby niedawne afery z „dziurami”, a także podejrzane zachowania na giełdzie.

 

Oficjalnym powodem rozstania się Krzanicha ze stołkiem dyrektora miały być złe relacje z pracownikami. Szczegółów póki co nie znamy, jednak media już podłapują pewne tropy i zapewne niedługo usłyszymy teorie.

  630985290.jpg.0  

Krzanich sprawował swój urząd od 2013 roku i w sumie nie może pochwalić się wybitnymi osiągnięciami pod względem rozwoju procesorów. Przyczynił się on za to do rozwoju niebieskich w innych kierunkach, co pozwoliło na zaistnienie na nowych rynkach.

 

Czy odejście CEO zwiastuje rychłe załamanie się firmy? Raczej nie. Intel to potężny podmiot, który z roku na rok przynosi zyski. Co prawda na giełdzie miało miejsce małe załamanie po ogłoszeniu wiadomości, lecz akcje powoli idą w górę.

 
 

Źródło: Intel

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku