Po niedawnym teście projektora FullHD Optomy, będącego przedstawicielem raczej średnio-półkowego segmentu cenowego przyszedł czas na “drobną” odskocznię. Załóżmy, że mamy dość obszerny budżet na zbudowanie kameralnego kina w domowym zaciszu. Co więc będzie nam potrzebne? Oczywiście zaciemnione pomieszczenie, jakieś wygodne fotele, ekran o dużej przekątnej i solidny zestaw nagłośnienia by odwzorować wszelkie detale w ścieżce audio, co przełoży się na jeszcze głębsze doznania obcowania z oglądanymi filmami.
Ponownie przyjże się myszy od Cougara, tym razem za sprawą Revenger S. Do tej pory gryzonie od tego producenta pokazywały pazur i były godnymi rywalami, nawet dla większych marek. Czy dzisiaj prezentowany produkt dotrzyma im tempa?
W ostatniej publikacji spod szyldu Cougar brała udział mysz – Minos X3, która pozytywnie mnie zaskoczył. Jak zaprezentuje się jego starszy brat w postaci Minosa X5? Na papierze wygląda na to samo „tylko lepiej”. Jak będzie w rzeczywistości? Przyjrzę się temu produktowi i sprawdzę jak kocur wypadnie tym razem.
Podążająć sukcesem swoich poprzedników, Cooler Master zaprezentował właśnie najnowszą obudowę o nazwie MasterCase Pro 3. Do tej pory seria posiadała wyższe modele o oznaczeniach Master Maker 5 oraz Pro 5, więc wydanie obudowy z niższej półki cenowej wydaje się sensownym krokiem. Nowa „skrzynka” pozwala na porównywalny stopień konfiguracji co więksi bracia, lecz jest skierowana dla użytkowników płyt Micro-ATX.
Pomimo, że jest to obudowa M-ATX jest ona w stanie zmieścić pełnowymiarowe części takie jak dwie karty graficzne, radiator chłodzenia cieczą 280mm, 5 wentylatorów oraz do 8 dysków twardych. Jest to olbrzymia ilość sprzętu jak na obudowę M-ATX.
Cooler Master stawia na możliwości modularne obudów, ze swoim systemem FreeForm Modular System. Celem jest stworzenie linii obudów, które użytkownicy mogą dostosować do swoich wymagań i potrzeb dzięki wymiennym częściom takim jak: filtry przeciwkurzowe, panele boczne, obudowy na dyski. MasterCase Pro 3 korzysta z tego systemu, lecz dodaje od siebie dodatkowe możliwości takie jak wyciągana „piwnica”, modyfikowalne uchwyty wentylatorów na froncie, panele boczne na zatrzaski.
Dodatkowe akcesoria, które są kompatybilne z MasterCase Pro 3 to między innymi: panel boczny z oknem, oświetlenie LED, filtry przeciwkurzowe na front i górę, podpórka GPU oraz seria peryferiów. Akcesoria do nabycia w sklepie online Cooler Master.
Obudowa będzie dostępna już we Wrześniu 2016 roku, oficjalnie od 13 Września, lecz dostępność w Polsce może ulec opóźnieniu. Rekomendowana cena producenta to 99,99 euro.
Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…