Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Wyciek w Equifax: dane 143 mln Amerykanów zagrożone

Amerykanie mają gigantyczny problem. Niemal połowa obywateli padła ofiarą potężnego wycieku wrażliwych danych firmy finansowej Equifax. Mowa jest o 143 mln numerów ubezpieczeń społecznych oraz prawie 209 tys. numerów kart kredytowych.

 

Chociaż amerykańskie media rozpisywały się o całej sytuacji już wczoraj, to wciąż brakowało szczegółowych informacji. Dopiero dzisiaj oficjalnie wiadomo, że wyciekły dane 143 milionów Amerykanów. Co ciekawe, do wycieku doszło między majem a lipcem, zaś firma dopiero teraz zdecydowała się poinformować klientów. Oprócz numerów ubezpieczeń społecznych w niepowołane ręce mogły trafić również imiona i nazwiska, adesy oraz niektóre numery praw jazdy. Póki co jeszcze nie wiadomo najważniejszego – czy i kto wszedł w posiadanie tych danych.

  computer-1591018_1920  

Oliwy do ognia dolał serwis Bloomberg, którego zdaniem trzech dyrektorów wykonawczych Equifax niedawno sprzedało swoje akcje o równowartości 1,8 mln dolarów. Miało to miejsce kilka dni po wykryciu naruszenia bezpieczeństwa przez pracowników firmy.

 

Obecnie mówi się o jednym z największych i być może najniebezpieczniejszym wycieku danych w historii USA. Sytuacja jest bardzo skomplikowana i nie wiadomo, jak to się rozwinie.

 
 

Źródło: Business Insider

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku