Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


GIGABYTE ostrzega inwestorów przed brakiem popytu

Tydzień temu odbyła się konferencja Gigabyte, podczas której firma ostrzegała inwestorów przed spadkiem popytu na karty graficzne, a co za tym idzie, mniejszymi przychodami. Raport z drugiego kwartału 2018 roku również zapowiada się nieciekawie. Szacuje się, że wyniki sprzedaży będą niższe o 20% pomimo obniżenia średnich cen sprzedaży (ASP) o 10 procent.

Powodem takiego stanu rzeczy jest rynek kryptowalut, a raczej jego wahania lub opłacalność. Wraz z pojawieniem się nowych, wydajniejszych sposobów kopania, górnicy wolą inwestować w coś, co przyniesie większe przychody, czyli mniejsze zużycie energii elektrycznej.

 

By jakoś odbudować statystyki na kolejny kwartał, Gigabyte decyduje się bardziej promować urządzenia dedykowane do elektronicznej rozrywki. Zmniejszy także ASP zostawiając sobie 49% margines konsumpcyjny, czyli ilość środków przeznaczonych na wydanie jednej karty.

obrazek

Inni producenci jak np. Asus czy MSI prawdopodobnie również mają podobne sytuacje. Zanik nowych komponentów od AMD i Nvidii wraz z rynkiem pełnym wyprodukowanego już sprzętu, staje się dużym powodem do obniżenia cen.

 

Biorąc pod uwagę wszystkie wyżej przedstawione informacje, można dojść do wniosku, że gracze mogą się szykować na Summer Sale praktycznie z każdej strony. Zatem ci, którzy chcą kupić komputer w najbliższym czasie, niech bacznie obserwują ceny, ponieważ mogą one spaść.


Opracowanie Własne. Źródło https://hexus.net/qadu5r
Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku