Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Indie chcą płacić mniej za Windowsa

Po ostatnich atakach ransomware firmy w Indiach chcą tańszych propozycji aktualizacji swoich komputerów do najnowszego systemu Microsoftu. Mowa tutaj o obniżce ceny o ponad 3/4.

 

W Indiach większość oprogramowania jest przestarzała albo nieoryginalna. Pierwszy poważny skutek braku aktualizacji korporacje odczuły przy ataku WannaCry. Po kolejnych infekcjach, tym razem przez wirus Petya, przedsiębiorcy mają dość

  wannacry_05  

Jak wiadomo, kraj nie jest zamożny, co oznacza poważne problemy przy zakupie często tysięcy licencji na oprogramowanie. Do akcji wkroczył Gulshan Rai, indyjski koordynator cyberbezpieczeństwa. Kontaktował się już z przedstawicielami Microsoftu i twierdzi, że gigant „w zasadzie się zgodził”.

 

To przewidywalne zachowanie. Mówimy tutaj o liczbie ponad 50 milionów komputerów, które miałyby dostać aktualizację. Jeśli Microsoft się zgodzi, o podobne zniżki poproszą również inne kraje rozwijające się. Windows stał się, jak twierdzi sam jego producent, usługą, a to oznacza, że im więcej ludzi będzie z niego korzystać, tym lepiej. Takie oferty mogą znacząco przyspieszyć proces dążenia Microsoftu do przekroczenia magicznej bariery miliarda urządzeń z Windowsem 10.

 
fot. netmarketshare.com
fot. netmarketshare.com
 

Dziesiątka posiada już 1/4 rynku. To wciąż niewiele w porównaniu z 49 procentami, które posiada legendarna już siódemka. Tendencja pozostaje jednak wzrostowa, co, według obliczeń, ma doprowadzić do dominacji Windowsa 10 w przeciągu 15 lat.

 
 

Źródło: Reuters, MSPowerUser

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku