Be quiet! jest doskonale znanym producentem wszystkim fanom cichych komputerów. Ma w swojej ofercie wiele obudów, zasilaczy, wentylatorów, chłodzeń powietrznych, a od jakiegoś czasu dołączyły do nich również coolery AiO. Portfolio tej firmy jest bardzo jasno podzielone. Znajdziemy tu produkty z serii podstawowej, premium oraz high-end – ten podział pozwala na jasne ukierunkowanie produktów, co ma swoje odwzorowanie w cenie. Skupmy się jednak na gabarytowo największych produktach z oferty niemieckiego producenta, a mianowicie na obudowach.
Lioncast to świeża firma wywodząca się od zachodnich sąsiadów. Swoje produkty zaprezentowała w 2017 roku, jednak do sprzedaży trafiły one dopiero pod koniec roku. W swoim asortymencie posiada peryferia dla graczy, a dzisiaj przyjrzę się ich headsetowi – Lioncase LX50, który do złudzenia przypomina konkurencyjne modele, od dłuższego obecne na rynku.
Większość osób żyjących cały czas w biegu, przemieszczających się między wieloma lokalizacjami, nadal pragnie zachować stały dostęp do internetu. Wynika to z różnych pobudek, jednakże zazwyczaj sprowadza się to do wymagań biznesowych by być cały czas online. Istnieje wiele ciekawych rozwiązań dla tak specyficznego grona odbiorców, lecz zazwyczaj sprowadza się to do własnego, łącza LTE w połączeniu mobilnym routerem. Takie rozwiązanie ma oczywiście wiele zalet, takich jak: kompaktowe rozmiary, zasilanie bateryjne i oczywiście możliwość podłączenia kilku urządzeń jednocześnie.
Nowy procesor z serii Extreme Edition zajmie pozycję lidera wśród wszystkich produktów niebieskich. Oferować będzie 18 rdzeni i 36 wątków oraz taktowanie na poziomie 2,6 GHz z Turbo Boost do 4,2 GHz.
Intel uzupełnia swoją serię HEDT na platformę X299. Core i9-7980XE to odpowiedź na 16-rdzeniowego Threadrippera 1950X. Ciekawie dobrane zostały progi taktowanie – bazowe 2,6 GHz, Turbo Boost 2.0 do 4,2 GHz oraz Turbo Boost Max 3.0 do 4,4 GHz. Procesor posiada 18 MB pamięci Cache L2 oraz 24,75 MB pamięci L3. Obsłuży on DDR4 w trybie Quad Channel z taktowaniem do 2666 MHz, zaś jego TDP wyniesie 165 W.
Intel nazywa nowego XE „pierwszym teraflopowym CPU”. Sam procesor posiada jednak 44 linie PCIe, co stanowi wartość aż o 20 mniejszą niż konkurent (64 linie dla Threadrippera). Kolejną znaczącą różnicą jest cena. O ile AMD wyceniło swojego flagowca na 999 dolarów, to Intel wyznaczył kwotę na poziomie 1999 dolarów, czyli 100% wyższą.
Zdjęć produktu:
Premiera układów z więcej niż 10 rdzeniami nastąpi już po premierze Ryzenów na platformę X399. Przyjdzie nam zatem jeszcze poczekać na oficjalne rozstrzygnięcie, kto zdobędzie pierwsze miejsce pod względem przelicznika ceny do wydajności. Warto pamiętać, że zarówno X299 jak i X399 to dopiero raczkujące podstawki – Intel musi jeszcze rozwiązać problemy z grzejącymi się sekcjami zasilania, zaś nie wiadomo jakie dolegliwości mogą spotkać płyty główne dla Ryzena.
Źródło: WCCFTech
Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera
Copyright power by:
ITPC.net.plNa portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…