Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Kolejna umiejętność AI od Nvidii

Nvidia pracuje nad sztuczną inteligencją już od dość dawna, sukcesywnie dodając jej kolejne funkcje. Jak na razie większość umiejętności opiera się na pracy ze zdjęciami jak np. generowanie portretów czy chociażby zmiana zimy w lato.

Nie inaczej jest w tym przypadku. Nową umiejętnością AI od Nvidii jest usuwanie szumów oraz napisów z wszelkiego rodzaju obrazów. Działanie tej technologii opiera się na tak zwanym głębokim uczeniu (deep-learning), które działa podobnie jak przy pozostałych funkcjach, czyli algorytm doskonali się samoistnie.

noise_1

Moc obliczeniowa czerpana jest z bliżej nieokreślonej ilości “kart graficznych” używających akceleracji cuDDN oraz bibliotek TensorFlow. Ciekawostka: Tę kartę można kupić za odpowiednią wysoką cenę w sklepie wysyłkowym Amazon. Wątpliwym jest, aby oferowała więcej FPS-ów w Wiedźminie 3, niż np. GTX 1080 ti, więc lepiej jej nie kupujcie z myślą o grach. Zwłaszcza, że nie posiada ona żadnych portów zewnętrznych.

 

Na filmie możemy zobaczyć poglądowy proces odszumiania.

Wyżej przedstawiona technologia może być używana do różnorakich celów. Jedną z możliwości jest poprawienie obrazu rezonansu magnetycznego.

Noise_3

Może w przyszłości właśnie ten system uratuje komuś życie poprzez wyostrzenie nieprawidłowości, której lekarz mógł nie zauważyć z powodu szumu. Jest to tylko spekulacja, ale kto wie.


Źródło; Opracowanie własne.
Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku