Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Mad Catz ogłasza bankructwo

Jedna z dobrze rozpoznawanych marek na rynku peryferiów dla graczy, Mad Catz, właśnie ogłosiła upadłość. Wpływ na tę decyzję miały oczywiście coraz gorsze wyniki finansowe firmy, spowodowane licznymi błędnymi decyzjami biznesowymi. Tak oto przedsiębiorstwo założone w 1989 roku prawdopodobnie kończy swoje istnienie.

  rat8-gaming-mouse

Problemy Mad Catza zaczęły się już jakiś czas temu. Kilka miesięcy temu przedsiębiorstwo było zmuszone do redukcji etatów, wskutek czego pracę straciło prawie 40% pracowników. Firma od czasów odejścia CEO Darrena Richardsona i prezesa Thomasa Browna, miała się coraz gorzej. We wrześniu zdecydowano się na sprzedaż marki Saitek, którą nabył Logitech za kwotę 13 milionów dolarów. Kolejną wpadką była gra Rock Band 4, która okazała się totalną klapą.

  strike7-hero

Mad Catza możemy kojarzyć z futurystycznych, modularnych myszek Cyborg R.A.T oraz rozbudowanych klawiatur dla graczy. Firma zaprezentowała nawet własną konsolę do gier, opartą na systemie Android – Mad Catz M.O.J.O. Zdania o firmie i jej produktach są dość podzielone, lecz niewątpliwie można było ją uważać za markę premium, ponieważ ceny nie były niskie. Nie wiemy, czy ktoś zdecyduje się kupić bankruta – mimo wszystko jest to korporacja z wyrobioną marką na rynku peryferii.

 

Źródło: Tom’s Hardware, opr. własne

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku