Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Pachter: PlayStation 5 w 2019 roku

Analityk Michael Pachter twierdzi, że nową konsolę od Sony ujrzymy już w 2019 roku. PlayStation 5 ma obsługiwać rozdzielczość 4K i oferować wsteczną kompatybilność z PS4 Pro.

Jeden z lepiej znanych analityków rynku technologicznego, Michael Pachter, postanowił wypowiedzieć się w kwestii następcy PlayStation 4. Samo powstanie piątej wersji najpopularniejszej konsoli na świecie było pewne, jednak tajemnicą pozostała data premiery oraz oferowane funkcje.

  PlayStation-5-1  

Według Pachtera PS5 powinniśmy spodziewać się w 2019, ostatecznie w 2020 roku. To o co najmniej rok później, niż zakładali inni analitycy. Michael tłumaczy to zbyt krótkim czasem obecności dotychczasowej konsoli na rynku. PlayStation 4 zaprezentowano w 2013 roku, co oznacza, że jest ona z nami już 4 lata. To wciąż niewiele w porównaniu do sześcioletniej „kariery” popularnego PS3.

 

Jeśli PS5 ujrzy światło dzienne w 2019 roku, zachowany zostanie cykl życia. Sony musi jednak się spieszyć, bowiem Microsoft dał potężne narzędzie producentom gier, jakim jest Xbox One X. Ta konsola zapewnia znakomitą wydajność i znacznie wyprzedza PlayStation 4 Pro. Pytanie, czy deweloperzy będą chcieli wykorzystać jej potencjał.

  Xbox-E3-2016-987-2  

Obecność rozdzielczości 4K nie pozostawia wątpliwości. Pachter jest jednak ciekawy, czy Sony zapewni wsteczną kompatybilność z Playstation 4 Pro, tak jak to zrobił Microsoft w przypadku działających gier z Xboxa One na One X. Użytkownicy mogą się cieszyć, bowiem w końcu zaczyna się ponowny wyścig zbrojeń w kwestii mocy obliczeniowej konsol nowej generacji.

 
 

Źródło: GamingBolt

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku